K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zaśpiewają poezję

0

Jeszcze tylko do niedzieli, 24 kwietnia, utalentowani wokaliści mogą zgłaszać się do udziału w XI Powiatowym Przeglądzie Poezji Śpiewanej. Laureaci tegorocznej edycji mogą liczyć na nagrody o wartości ponad 10 tysięcy złotych. Wydarzenie odbędzie się 29 i 30 kwietnia w Damnicy.

Tegoroczny XI Powiatowy Przegląd Poezji Śpiewanej odbędzie się w piątek i sobotę, 29 i 30 kwietnia w pałacu w Damnicy. W wydarzeniu mogą wziąć udział wokaliści w wieku od 15 do 40 lat z województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. Swoje utwory mogą zgłaszać do dwóch kategorii. W pierwszej należy wykonać jeden dowolny utwór w języku polskim z nurtu poezji śpiewanej. Do drugiej kategorii kwalifikowane będą utwory z wydanej w 2020 roku antologii wierszy poetów powiatu słupskiego „Wykroję sobie kawałek nieba”. W tej kategorii zgłosić można też własną kompozycję z autorskim tekstem i muzyką. Głównym organizatorem wydarzenia jest Centrum Kultury Powiatu Słupskiego.

– Z powodu dużej frekwencji w ubiegłym roku podzieliśmy ten przegląd na dwa dni – informuje Sandra Winnicka, dyrektor Centrum Kultury Powiatu Słupskiego. – Pierwszego dnia w Centrum Edukacji i Kultury w Damnicy będą odbywały się przesłuchania, natomiast drugiego dnia w pałacowej Sali Lustrzanej odbędzie się już gala finałowa, w której wystąpią uczestnicy zakwalifikowani po przesłuchaniach.

W gronie jury znajdą się współtwórczyni Komeda Jazz Festival Regina Kułakowska, aranżer i pianista Przemysław Sysojew-Osiński oraz pochodząca ze Słupska wokalistka, uczestniczka programu The Voice of Poland, Maja Mędrek. Na laureatów tegorocznej edycji czekają atrakcyjne nagrody finansowe o łącznej wartości ponad 10.000 złotych. Oprócz nagród za pierwsze trzy miejsca wręczona zostanie także nagroda starosty powiatu słupskiego oraz wójta gminy Damnica. Ponadto przyznane zostaną wyróżnienia, voucher na warsztaty wokalne w Studiu Artystycznym Tu Kultura oraz sesja nagraniowa w Radiu Słupsk.

W tym roku otrzymaliśmy informację, że przegląd zostanie objęty patronatem pana ministra Piotra Glińskiego – zaznacza Sandra Winnicka. – Jednocześnie możemy liczyć na nagrody. To wsparcie finansowe jest dla nas dużym zastrzykiem i nagrody będą dosyć atrakcyjne. Samo Grand Prix, które będzie od ministra, wynosi 2 tysiące złotych. Pozostałe nagrody też są bardzo atrakcyjne, bo to 1.500 złotych za pierwsze miejsce w obu kategoriach, 1.000 złotych za drugie miejsce i 500 złotych za miejsce trzecie.

Swój udział w przeglądzie można zgłaszać do niedzieli, 24 kwietnia, na adres [email protected]. Szczegółowe informacje dotyczące XI Powiatowego Przeglądu Poezji Śpiewanej, w tym regulamin i karta zgłoszeniowa dostępne są na stronie Centrum Kultury Powiatu Słupskiego (kultura.powiatslupsk.pl/2022/03/16/zapisy-na-xi-powiatowy-przeglad-poezji-spiewanej-czas-start). (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.