K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Profilaktyka z seniorami

0

Dzisiaj w Słupskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej przy ulicy Niedziałkowskiego odbyło się spotkanie profilaktyczne z seniorami. Funkcjonariusze policji informowali mieszkańców między innymi o tym, jak nie paść ofiarą oszustów.

Komenda Miejska Policji w Słupsku prowadzi działania profilaktyczne między innymi z słupskimi seniorami. Podczas dzisiejszego spotkania w Słupskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej przy ulicy Niedziałkowskiego funkcjonariusze przestrzegali przed oszustami. Podczas prezentacji seniorzy dowiedzieli się o sposobach działania oszustów. Szczególny nacisk kładziony był na tak zwane oszustwo na wnuczka i na podszywanie się pod policjanta.

– Bezpieczeństwo seniorów jest dla policjantów szczególnie ważne, dlatego regularnie organizujemy różnego rodzaju spotkania profilaktyczne, na których omawiamy np. metody działania oszustów, tzw. metodę na wnuczka, na policjanta, informujemy o tym, w jaki sposób te metody przez oszustów są modyfikowane. Ostrzegamy osoby starsze przed tego typu sytuacjami. Informujemy, że policjanci nigdy nie proszą mieszkańców naszego miasta o udział w policyjnych akcjach, o to, żeby przekazali nam jakiekolwiek pieniądze, które dzięki temu, że zostaną nam przekazane, nie zostaną utracone przez seniora w wyniku jakiegoś oszustwa – mówi sierż. szt. Jakub Bagiński, oficer prasowy KMP w Słupsku. – To jest bardzo ważna informacja, że jeżeli kiedykolwiek osoba odbierze telefon od kogoś, kto przedstawia się jako policjant, prosi o przekazanie pieniędzy, prosi o udział w policyjnej akcji, informuje o tym, że np. najbliższy członek rodziny uczestniczy w poważnym zdarzeniu drogowym, niezwłocznie powinien się rozłączyć, zakończyć rozmowę i poinformować pod numerem 112 o tego typu sytuacji.

Podczas spotkania seniorzy również dzielili się swoimi doświadczeniami z oszustami. Jak informowali funkcjonariusze KMP w Słupsku, działania profilaktyczne i spotkania są bardzo ważne. Wzbudzają one czujność i w sytuacji spotkania oszusta senior jest w stanie przypomnieć sobie podobną sytuację i odpowiednio zareagować. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.