K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zwycięska koncepcja

0

Wyłoniono zwycięzcę w konkursie na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej Centrum Kultury oraz Centrum Usług Społecznych w Siemianicach. Na konkurs wpłynęło 19 prac. Zwycięzca otrzymał nagrodę w wysokości 25 tysięcy złotych.

Stowarzyszenie Architektów Polskich przeprowadziło konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej Centrum Kultury oraz Centrum Usług Społecznych w Siemianicach. Na konkurs wpłynęło 19 prac spełniających wymogi formalne. 14 kwietnia w odbyło się posiedzenie sądu konkursowego, który dokonał oceny i wybrał zwycięzców współzawodnictwa.

– Z tych 19 komisja nagrodziła 3 wnioski, 3 koncepcje architektoniczne. Zwycięska koncepcja pochodzi z Warszawy. Jest to Biuro Projektowe „Mam Gust”. Nagrody zostaną przyznane i myślę, że niedługo w Siemianicach będzie pełna wystawa wszystkich prac konkursowych, żeby mieszkańcy mogli sobie to obejrzeć i wyrazić swoją opinię. Pierwsza nagroda to 25 tysięcy złotych, druga – 15 i trzecia 10 tysięcy złotych. Zwycięzca tego konkursu jest poza tym zapraszany do negocjacji na opracowanie już dokumentacji technicznej na ten piękny obiekt w Siemianicach – mówi wójt gminy Słupsk Barbara Dykier. – Komisja musiała połączyć wszystkie te warianty i wymagania, które postawiliśmy: koszt realizacji, który gmina jest w stanie udźwignąć, funkcjonalność, czyli Gminne Centrum Kultury, Centrum Usług Społecznych oraz pomieszczenia na przychodnię w Siemianicach, ale i żeby obiekt ten ładnie wpisywał się w krajobraz Siemianic.

Zwycięska praca architektoniczna stworzona została w taki sposób, aby możliwe było tworzenie przedsięwzięcia etapami. W przyszłości Centrum Usług Społecznych będzie dzielić teren z ośrodkiem sportu i rekreacji. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.