K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Snajperskie strzelanie

0

Na strzelnicy sportowej w Słupsku odbyły się wiosenne zawody grupy powszechnej i amatorów. Po raz pierwszy rozegrano konkurencję pojedynek snajperski.

W czwartych tegorocznych zawodach organizowanych przez Klub Strzelecki „Gryf Słupski” uczestniczyło ponad 70 osób ze Słupska, Gdyni, Wrocławia i Koszalina. Rywalizowano w 12 konkurencjach dla dorosłych i dla dzieci. W ostatnim okresie zainteresowanie nauką strzelania jest coraz większe, a kluby przeżywają prawdziwe oblężenie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom chętnych do nauki i uprawiania strzelectwa kluby wprowadzają nowe konkurencje.

Staramy się urozmaicać konkurencje i dyscypliny strzeleckie – informuje Robert Kraskowski, sędzia główny. – Dziś wprowadziliśmy pojedynek snajperski. Jest to 10 strzałów, które oddaje się do klapek. Jest mierzony czas i prowadzona punktacja. Nie jest to takie łatwe, ale każde strzelanie jest specyficzne, jednak ze względu na potrzeby zawodników i chęci urozmaicania staramy się wprowadzać inne konkurencje strzeleckie.

Na 12 rozegranych konkurencji tylko w dwóch słupszczanie nie zajęli pierwszych miejsc. Była to konkurencja pistolet centralnego zapłonu, którą z wynikiem 97 pkt wygrał Przemysław Kierzkiewicz (Amator Wrocław), a w strzelaniu strzelbą dynamiczną najlepszym był Konrad Kryszczuk (KSI Gdynia). W pozostałych dominowali strzelcy Klubu Strzeleckiego „Gryf Słupski”. Konkurencję pistolet sportowy 10 strzałów z wynikiem 91 punktów wygrał Krzysztof Szrajda. Był on też drugi w pistolecie pneumatycznym, gdzie uzyskał 348 pkt i drugi w pojedynku snajperskim. W konkurencji karabin sportowy na trzech pierwszych miejscach byli słupszczanie. Wygrał Wojciech Świrydo 86 pkt, drugi był Karol Barski 85 pkt, a trzeci Krzysztof Ruczaj 83 pkt. Z rewolweru najcelniej strzelał Paweł Maras, drugi był Radosław Sakowicz (obaj KS „Gryf Słupski”), a trzeci Marek Wityk (Formoza Kuleszewo), który też był najlepszy w konkurencji pojedynek strzelecki, uzyskując 100 pkt. Pojedynek snajperski z wynikiem 72 pkt wygrał Damian Stępień (CWS Słupsk). Z karabinu pneumatycznego najcelniej strzelali Wojciech Świrydo i Karol Barski, obaj KS „Gryf Słupski”, a trzeci był Karol Winiszewski (KSI Gdynia).

W kategorii dzieci konkurencję karabin sportowy 10 strzałów leżąc z wynikiem 88 pkt wygrała Emilia Hliwa. Pojedynek snajperski z wynikiem 39 pkt wygrał Miłosz Szrajda, a karabin pneumatyczny Patrycja Grabowska, która w 4 seriach uzyskała 385 pkt.

Następne zawody zaplanowano na 22 maja tego roku. Będą to IX Zawody o Puchar Wójta Gminy Kobylnica. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.