K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wydarzenia słupskiej majówki

0

Miejski Komitet Obchodów Świąt Państwowych i Rocznic Historycznych przy Prezydencie Miasta Słupska zaprasza do uczestnictwa w uroczystościach z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczystości miejskie odbędą się 2 maja na placu Zwycięstwa przy pomniku Żołnierza Polskiego. Początek – godzina 12.00.
*
Od 29 kwietnia od godziny 13 do 2 maja około godziny 14 część placu Zwycięstwa od strony pomnika Żołnierza Polskiego zostanie wygrodzona i wyłączona z ruchu kołowego bez możliwości parkowania. Urząd Miejski w Słupsku zwraca się do mieszkańców, aby nie pozostawiali pojazdów w tej części za wygrodzeniem, ponieważ pozostawione w niedozwolonym miejscu będą odholowywane na parking strzeżony na koszt właściciela.
*
Miejski Komitet Obchodów Świąt Państwowych i Rocznic Historycznych przy Prezydencie Miasta Słupska z okazji Święta Narodowego 3 Maja, 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji, zaprasza na miejskie uroczystości, które rozpoczną się o godzinie 10 Mszą Świętą w kościele Mariackim. Następnie uczestnicy przejdą ulicami miasta pod pomnik Jana Kilińskiego, gdzie na godzinę 11.30 zaplanowano oficjalne uroczystości z okazji Narodowego Święta 3 Maja.
*
3 maja to nie tylko oficjalne uroczystości. Zaraz po ich zakończeniu władze miasta zapraszają o godzinie 13 na otwarcie Bulwarów Rzeki Słupi. Na mieszkańców czekać będzie impreza kulturalno-rozrywkowa pn. Słupska Akcja Lokalnego Wystrzału Artystycznego (SALWA). W majówce ze sztuką, kulinariami, rękodziełem i wieloma innymi atrakcjami udział wezmą wszystkie instytucje kultury, Nowy Teatr, Teatr Lalki Tęcza, Biblioteka, Młodzieżowy Dom Kultury, Słupski Ośrodek Kultury, Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej z Basztą Czarownic, które przygotują niezwykłe wydarzenia dla wszystkich odwiedzających. Będą występy muzyczne, wokalne, koncerty, chilloutowe brzmienia, posłuchamy zespołu z Trójmiasta i ze Słupska. Dodatkowo pojawi się możliwość zwiedzania bulwarów od strony rzeki na kajakach. Od godziny 13 do 18 będzie można nauczyć się różnego rodzaju sztuk użytkowych, batiku, ceramiki,wyrobów z filcu, grania na bębnach i obejrzeć bajkę, spektakl w plenerze, zakupić unikatowe wyroby z rękodzieła.
*
Nie zabraknie też gastronomii. Organizatorzy zapraszają do skorzystania z foodtrucków, znanych słupszczanom z wielu imprez, organizowanych choćby na placu Zwycięstwa. Oferty smaków rozmaitych kuchni świata cieszyły się zawsze dużym powodzeniem wśród mieszkańców. Foodtruckowy zlot zaplanowany jest na bulwarach w dniach 30 kwietnia – 3 maja w godzinach od 11 do 21. (jwb, źródło: UM w Słupsku)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.