K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Majówka w Słupsku

0

Podczas długiego weekendu majowego na słupszczan czekało wiele atrakcji. 3 maja na zrewitalizowanych bulwarach rzeki Słupi – po dwóch latach przerwy – odbył się festiwal SALWA. Dodatkowo w trakcie majówki nad Słupią spróbować można było potraw z całego świata na zlocie foodtrucków.

Podczas majówki słupszczanie tłumnie przybyli na nowo powstałe bulwary nad rzeką Słupią. Po dwuletnim czasie rewitalizacji oddane one zostały do użytku 3 maja. Nowa przestrzeń zachęcała do spacerów i wypoczynku na nowych placach i skwerach. Słupszczan przyciągnąć mogły również ustawione od soboty foodtrucki z potrawami z całego świata. Podczas zlotu foodtrucków spróbować można było między innymi dań kuchni azjatyckiej, hiszpańskiej, węgierskiej oraz greckiej. Z nowymi smakami zapoznać się można było przez cały majowy weekend. Majówkę na bulwarach zakończył powracający festiwal SALWA, czyli Słupska Akcja Lokalnego Wystrzału Artystycznego.

W tym roku festiwal odbył się na terenach od Parku Chopina do Białego Spichlerza w godzinach od 13 do 18. W ramach tej imprezy przygotowano wiele atrakcji. Tłumów zainteresowanych wydarzeniami nie zatrzymała chłodna i pochmurna pogoda. Wśród stanowisk dzieci i dorośli zobaczyć mogli między innymi jak wykonuje się ozdoby z ceramiki i sitodruku. W trakcie SALWY odbywały się również pokazy taneczne i artystyczne. Przy nowo wybudowanej scenie – za biblioteką – posłuchać można było za to muzyki na żywo. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyło się także stoisko Teatru Lalki Tęcza, gdzie zrobić sobie mogły zdjęcie z lalkami i aktorami. Młodzież natomiast z chęcią wzięła udział w festiwalu kolorów, podczas którego pomalowanie różnokolorowymi proszkami nie ominęło nawet czworonogów. Podczas imprezy nie mogło zabraknąć roztańczonej grupy Belle Epoque, której członkowie zatańczyli poloneza oraz kadryla.

Podczas festiwalu zakupić można było również rękodzieła i produkty lokalnych wystawców, znanych słupczanom z jarmarków na ulicy Nowobramskiej. SALWA wybuchowo powróciła do Słupska. Ta cykliczna impreza była bardzo dobrze oceniana przez mieszkańców miasta, a teraz może odbywać się w nowym i przygotowanym na takie wydarzenia miejscu. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.