K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Inwestycje w akwaparku

0

Park Wodny „Trzy Fale” szykuje się do kolejnego sezonu wakacyjnego. W związku z tym planowane są inwestycje, które poprawią ofertę akwaparku. Jedną z nich jest stworzenie nowego zewnętrznego terenu do relaksacji.

Park Wodny „Trzy Fale” szykuje się do kolejnego sezonu wakacyjnego. Przed tym ważnym okresem w roku administracja planuje wykonać jeszcze do wakacji kilka ważnych inwestycji. Jedną z nich jest stworzenie nowego terenu zewnętrznego z miejscem do relaksu. Powstanie również strefa zabaw dla dzieci. Przebudowana zostanie też szatnia rehabilitacyjna, powiększona tak, aby klienci – zwłaszcza ci z ograniczeniami ruchowymi – mieli swobodę i komfort przebierania się.

– Odwiedza nas bardzo wielu słupszczan, ale nie tylko – mamy klientów z Trójmiasta, z Koszalina. W związku z tym istnieje ogromna potrzeba przebudowania szatni, tak abyśmy w pełnym komforcie mogli państwa u nas pomieścić – mówi Anna Żołądek, prezes spółki „Trzy Fale”. – Bardzo duża inwestycja to teren zewnętrzny. Chcemy rozbudować tę strefę o prawdziwą strefę rekreacji, odpoczynku, chilloutu, a także strefę dla dzieci – będą trzy dmuchańce. W strefie gastronomicznej będzie pięknie, zielono, kolorowo. Mamy piękną koncepcję stworzona przez architekta krajobrazu, więc tam będzie bardzo ładnie, będziemy mogli odpoczywać. Następna część remontu to strefa chilloutu u góry. Chcemy, aby nasi klienci, jeżeli nie ma pogody, także mieli możliwość odpoczywania, leżenia na kanapach, kąpieli w jacuzzi. Niedługo będzie montowane trzecie jacuzzi i będziemy przechodzili na jacuzzi – wanny lecznicze. Będą różnego rodzaju sole lecznicze, np. sól bocheńska, więc będzie można tutaj naprawdę nawilżyć ciało i wzmocnić drogi oddechowe. Bardzo dużo inwestycji wykonywaliśmy także w zeszłym roku i dużo też czeka nas w tym roku, oczywiście sukcesywnie, żeby nie naruszać możliwości odwiedzin przez naszych klientów, to dla nas bardzo ważne.

Plany inwestycyjne – jak informuje prezes Anna Żołądek – podyktowane są również bardzo dobrą sytuacją finansową parku. Ubiegły rok Park Wodny Trzy Fale kończył z nadwyżką budżetową.

– Bardzo licznie odwiedzają nas mieszkańcy. W zeszłym roku pomimo tego, że praktycznie przez 5 miesięcy byliśmy nieczynni ze względu na covid, odwiedziło nas aż 150 tysięcy osób, więc jest to bardzo duży wzrost w stosunku do roku 2020. Rok 2021 rzeczywiście był świetny i świetny jest rok 2022 – mówi prezes akwaparku. – Mieszkańcy przekonali się do naszego obiektu, lubią tutaj przychodzić z rodzinami, ale i sami spędzać czas. To nas motywuje i nakręca do dalszych inwestycji i dalszej pracy. Oczywiście to, że tak licznie odwiedzają nas klienci, ma przełożenie na nasze finanse. Bez tego nie moglibyśmy robić żadnych remontów, a wszyscy wiemy, że w tych czasach są one kosztowne. W zeszłym roku wygenerowaliśmy zysk, to jest coś, czym bardzo chcemy się chwalić, ponieważ to duma Słupska. My tę dumę budujemy i ma to przełożenie bezpośrednio na wynik finansowy. 2021 rok zamknęliśmy wynikiem dodatnim – 105 tysięcy złotych, nie mamy straty. W 2020 roku była strata kasowa 1,2 miliona złotych, w 2019 – 2,5 miliona, więc to nam spada cyklicznie o ponad 100 procent. No a 2021 rok zakończyliśmy wynikiem kasowym dodatnim, więc to nas bardzo mocno cieszy, że nie generujemy strat. Dzięki temu też możemy inwestować w środki, w to, żeby akwapark był jeszcze lepszy.

Spółka „Trzy Fale” cały czas również szuka oszczędności. Przypomnijmy, że od tego roku ogrzewanie parku pochodzi ze słupskiej oczyszczalni ścieków. W akwaparku działa również system inteligentnego zarządzania obiektem, który monitoruje między innymi centrale chłodnicze i energii. Zakończenie ubiegłego roku na plusie finansowym sprawiło, że zarząd „Trzech Fal” z optymizmem kalkuluje działanie akwaparku w roku bieżącym. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.