K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Rozwijaj sportowe pasje

0

Szkoła Podstawowa nr 16 z Oddziałami Sportowymi w Słupsku prowadzi rekrutację uczniów do klas pierwszych oraz do klas czwartych sportowych na rok szkolny 2022/2023. Alternatywą dla oddziału sportowego jest klasa obwodowa, która daje komfort nauki w małej kameralnej szkole.

Oferta skierowana jest do uczniów klas pierwszych i czwartych dziewcząt i chłopców uzdolnionych sportowo, lubiących sport i pragnących rozwijać swoje umiejętności w badmintonie. Uczniowie przyjęci do klasy IV realizują ukierunkowany program szkolenia sportowego. Uczęszczanie dziecka do klasy sportowej to nie tylko 10 dodatkowych godzin zajęć ruchowych, ale także regularne zajęcia ogólnorozwojowe. W trzy soboty kwietnia trenerzy badmintona Szkoły Podstawowej nr 16 w Słupsku przeprowadzili zajęcia pokazowe, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i rodziców.

Jesteśmy bardzo miło zaskoczeni i miejmy nadzieję, że te dzieci, które tu się pojawiły również zawitają w nasze progi 1 września – mówi Beata Polaczek, trener badmintona w SP-16. – Chcielibyśmy ruszyć od klasy pierwszej z ogólnorozwojówką i dobre trzy lata trzeba będzie czekać, żeby pierwsi adepci zadeklarowali chęć uprawiania badmintona. Prowadząc nabory mamy nadzieję, że tak się stanie za kilka lat. Do udziału zaprosiliśmy także samych rodziców, bo z reguły rodzice mają przekonanie, że badminton, sport to jest coś lekkiego. Dzisiaj, mając możliwość pobiegania i poćwiczenia z dziećmi, sami się przekonują i twierdzą, że to nie jest takie proste. Czekamy na wszystkich 18 maja na testach naborowych.

Zuzia, przyszła pierwszoklasistka, chce poznawać tajniki nauki gry w badmintona i pójść w ślady swojej mamy.

Tutaj mam chodziła do szkoły – mówi z dumą Zuzia, którą interesuje jeszcze koszykówka i gimnastyka, ale chyba wybierze badminton.

Przybyłem tutaj z moim pierworodnym – informuje Wojciech Wasylko. – Oliwier wybiera się do pierwszej klasy szkoły podstawowej. Przyszliśmy zobaczyć, jak to będzie wyglądało w niedalekiej przyszłości, bo wrzesień za pasem. Nam zależy na tym, żeby to był sport w jakiejkolwiek postaci. Jeżeli to będzie badminton, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby i w nim się realizować.

Jak mówią nauczyciele i trenerzy, Szkoła Podstawowa nr 16 z Oddziałami Sportowymi to szkoła życzliwie nastawiona do ucznia, pomaga dzieciom i młodzieży w dążeniu do realizacji wyznaczonych celów. Uczniowie z klas sportowych osiągają bardzo dobre wyniki w nauce. Na co dzień są bardzo dobrze zorganizowani, ponieważ muszą nauczyć się godzić treningi z nauką. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.