K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Przystanek Europa

0

W minioną sobotę na ulicach Słupska toczyła się rywalizacja zorganizowana w ramach obchodów Dnia Europy. W grze miejskiej pn. „Przystanek Europa” wzięło udział 9 drużyn, które miały odnaleźć i wykonać zadania rozmieszczone na terenie miasta.

W związku z obchodami Dnia Europy w miniony weekend na ulicach Słupska toczyła się rywalizacja w grze miejskiej „Przystanek Europa”. W ramach zabawy zawodnicy mieli za zadanie znalezienie dziesięciu stacji rozmieszczonych w Słupsku, a następnie rozwiązanie na każdej z nich zadań i zagadek o tematyce europejskiej.

– Już dzisiaj nie tylko w Słupsku, ale także w innych miastach w kraju obchodzone jest święto Europy. U nas tym razem w luźniejszym stylu, bo zapraszamy na grę miejską. Uczestniczy w niej dziewięć drużyn. Wszystkie wyruszyły już z naszego pierwszego stoiska i trafiają do kolejnych. W Słupsku mamy dziesięć stacji – mówi Inga Kawałek z Centrum Inicjatyw Obywatelskich. – Zadania, które mają do wykonania drużyny, dotyczą tematyki europejskiej. Są to quizy, różnego rodzaju zagadki i ciekawostki albo manualne zadania do wykonania, które wiążą się z tematyką europejską. Unii Europejskiej, Komisji Europejskiej zależy, żeby mieszkańcy byli blisko, żeby to się dobrze kojarzyło. Dzisiaj wiemy, że Unia Europejska jest bardzo potrzebna i wszelkie tego typu sojusze, więc przychylność każdego Europejczyka i Europejki wobec Unii Europejskiej jest naprawdę istotna.

Aktywną zabawę na świeżym powietrzu przygotowała grupa Europe Direct Słupsk. Podczas poszukiwań stacji zawodnicy odwiedzili między innymi kino Rejs oraz słupską siedzibę Parku Krajobrazowego Dolina Słupi. Gry i zabawy, w których wzięli udział zawodnicy, akcentowały problemy bardzo istotne dla krajów członkowskich Unii Europejskiej. Uczyły też bezpieczeństwa i prywatności w sieci. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.