K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Sklep charytatywny otwarty

0

Pod koniec ubiegłego tygodnia w Słupsku odbyło się otwarcie sklepu charytatywnego Fundacji Przystań. W sklepie zakupić będzie można przedmioty i ubrania, którym pracownicy sklepu dają drugie życie. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele samorządów miasta oraz województwa pomorskiego.

W ubiegły piątek w Słupsku odbyło się uroczyste otwarcie sklepu charytatywnego Fundacji Przystań pn. „Charity Shop”. Fundacja Przystań zajmuję się reintegracją zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych intelektualnie. Sklep zlokalizowany jest przy ulicy Wojska Polskiego 50. Przynieść można do niego przedmioty, którym następnie pracownicy Fundacji Przystań dają drugie życie. Wszystkie zyski jakie wygeneruje sklep charytatywny, przeznaczone zostaną na działania statutowe fundacji. Podczas uroczystego otwarcia obecna była między innymi prezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka, przedstawiciele województwa pomorskiego oraz prezes Fundacji Przystań Zofia Stodoła.

– Zastanawiałam się dzisiaj przez moment, jak bym miała nazwać ten sklep, to bym nazwała go chyba „Drugie Życie”, dlatego że będą w nim rzeczy, które dostaną drugie życie. Każdy mieszkanie Słupska i okolic może przynieść coś, co może jeszcze uratować, co może żyć swoim życiem u drugiego. Natomiast to drugie znaczenie oznacza to, że dzięki tym właśnie rzeczom moi podopieczni, osoby z niepełnosprawnością intelektualną, z autyzmem, też dostają drugie życie dzięki temu, co tu się dzieje, co z panią prezydent, panem marszałkiem wspólnie robimy, o co walczymy – mówi Zofia Stodoła. – Naprawdę sytuacja osób z niepełnosprawnością intelektualną, dorosłych – bo takimi nasza fundacja się zajmuje – w ostatnim czasie bardzo się zmieniała, w dużo lepszym kierunku to wszystko idzie. I mamy nadzieję, że nie ustaniemy wspólnie w naszych założeniach, w naszych działaniach i za 3-4 lata może powiemy państwu, że mamy w ogóle ekstra wybudowany ośrodek. I naprawdę warto marzyć, że to się dzieje. Tymczasem zapraszamy słupszczan, żeby tu przychodzili.

Po uroczystym przecięciu wstęgi i pierwszych zakupach, sklep został otwarty dla klientów, wśród których znalazła się również prezydent Słupska. Sklep nie powstałby bez wsparcia samorządu województwa pomorskiego, który przekazał fundacji lokal.

– My jako Zarząd Województwa Pomorskiego podpisaliśmy porozumienie z Fundacją Przystań, w którym użyczyliśmy ten lokal przy Wojska Polskiego 50, w centrum Słupska, który przez dwa lata – na razie na taki okres podpisana jest umowa – będzie służył na cele statutowe fundacji, w tym wypadku na prowadzenie sklepu charytatywnego – mówi Agnieszka Kapała-Sokalska, członkini Zarządu Województwa Pomorskiego. – Fundacja jest beneficjentem licznych projektów, które my jako samorząd województwa finansujemy szczególnie poprzez środki unijne, którymi dysponujemy jako Zarząd Województwa Pomorskiego. I rzeczywiście fundacja jest z nami cały czas w kontakcie i bardzo aktywnie działa w obszarze ekonomii społecznej, bo przypomnę, że prowadzi przedsiębiorstwo społeczne, czyli podmiot, który wchodzi w skład tego obszaru, wspierając szczególnie osoby z niepełnosprawnością intelektualną oraz ze spektrum autyzmu.

Do sklepu można przekazać każdy niezniszczony przedmiot, z którego już nie korzystamy. Zakupić można także okolicznościowe rękodzieła wykonane przez podopiecznych Fundacji Przystań. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.