K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Strzeleckie mistrzostwa Wybrzeża

0

Na strzelnicy Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce oraz w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 im. kpt. Leonida Teligi w Ustce odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Wybrzeża w strzelectwie sportowym.

To już tradycja, że w pierwszych dniach maja Ustka staje się przez cztery dni stolicą strzelectwa sportowego w Polsce. Odbywały się tu Międzynarodowe Mistrzostwa Wybrzeża w strzelectwie sportowym. Organizatorem zawodów były Polski Związek Strzelectwa Sportowego, Pomorski Związek Strzelectwa Sportowego oraz Gdyński Klub Strzelecki FLOTA. W tegorocznych zawodach, oprócz strzelców z 13 polskich klubów, wystartowali zawodnicy z Estonii, Litwy, Szwecji i Anglii. Zawody rozgrywano w kategorii senior, junior i junior młodszy, a rywalizowano w konkurencjach: na 50 m karabin 3×20 strzałów, karabin 60 strzałów oraz pistolet dowolny 60 i 40 strzałów. Z 25 metrów strzelano z pistoletu szybkostrzelnego, pistoletu sportowego i pistoletu standard, a z 10 metrów strzelano z karabinu pneumatycznego, pistoletu pneumatycznego oraz rozegrano konkurencję mix. Stałym uczestnikiem usteckich strzelań jest Klub Strzelecki LOK Lider-Amicus Lębork, którego zawodnicy należą do czołówki krajowej.

Praktycznie jesteśmy co roku na tych zawodach i właśnie nimi rozpoczynamy sezon – podkreśla Robert Biczkowski, trener LOK Lider-Amicus Lębork. – Do dzisiaj moi zawodnicy czterokrotnie już stawali na podium, a w tym trzykrotnie na najwyższym stopniu, a Jakub Kozłowski pobił rekord życiowy w karabinie sportowym w trzech postawach.

Jakub Kozłowski miał więc powody do satysfakcji z osiągniętych wyników.

Strzeliłem życiówkę, poprawiłem poprzedni wynik o 0,5 punktu – mówi strzelec. – Kilka błędow było, ale jest pierwsze miejsce w kwalifikacjach do finału. Wczoraj zajęliśmy drugie miejsce w miksie.

Po kilkuletniej nieobecności w tych zawodach, do rywalizacji przystąpili również zawodnicy Klubu Strzeleckiego „Gryf Słupski”. Godne podkreślenia są miejsca zajęte przez podopiecznych trenera Adama Kalety w konkurencji karabin pneumatyczny junior młodszy 50 strzałów. Natan Nowakowski z wynikiem 446,2 zajął 12 miejsce, Jędrzej Strzelczyk z wynikiem 408,1 był 14, na miejscu 15 uplasował się Miłosz Szrajda, który wystrzelał 371,3 pkt. Miłosz uprawia jeszcze judo, w którym ma sporo sukcesów krajowych. 16 lokatę zajął Maksymilian Zdanowicz, a jego wynik to 367,6, miejsce 17. z wynikiem 335,8 zajął Michał Chomicz. W juniorkach młodszych Patrycja Grabowska była 13 z wynikiem 457,8 pkt, miejsca od 17 do 19 zajęły kolejno Martyna Urbaniak 442,4 pkt, Kinga Wasila – 410,5 pkt i Ekaterina Laneva strzeliła 391,1 pkt.

Z wyników, jakie osiągnęli strzelcy Grota Puck w konkurencji karabin pneumatyczny Wiktor Kopiwoda i Adam Lesnau zadowolona była trenerka Mirosława Sagun-Lewandowska, była zawodniczka i trenerka Klubu Strzeleckiego „Gryf Słupski”. Jej podopieczni znaleźli się w mistrzostwach na czołowych miejscach. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.