K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Dwa miasta, jedna pasja

0

Sukcesami medalowymi zakończyli swoje starty zawodnicy Klubu Taekwon-do Dwumiasto w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Pomorza oraz Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego. Słupszczanie i ustczanie zdobyli łącznie 23 medale.

Dla reprezentantów Klubu Taekwon-do Dwumiasto były to niezwykle trudne turnieje, przede wszystkim z uwagi na przejście z Federacji do Polskiego Związku Taekwon-do, jak i na to, że kilku debiutowało, a inni wracali po kontuzjach czy po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią. Mimo tych trudności walczyli zacięcie, nikt nie oddawał pola zgodnie z jednym z haseł trenera Karola Winiszewskiego „Per aspera ad astra”.

Były dwie imprezy dość mocno obsadzone i ładne wyniki – mówi Karol Winiszewski, trener 4 DAN, Taekwon-do Dwumiasto. – Aż tylu medali się nie spodziewałem. Liczyłem szanse medalowe i ci, którzy byli moimi faworytami nie zawiedli, ale było tż parę niespodzianek. Jestem mile zaskoczony, że moi zawodnicy pojechali i te medale zdobyli.

W szczecińskich mistrzostwach rywalizowało blisko 200 wojowników, w tym 22 z Klubu Taekwon-do Dwumiasto. Start był bardzo udany. Walcząc w kilku konkurencjach zdobyli 15 medali, w tym 4 złote, 5 srebrnych i 4 brązowe. Ze złotymi krążkami wrócili Dymitro Zaitsev, Oskar Kasyno, Jakub Gruszewski i Antonina Mirowska. Medale srebrne zdobyli bracia Bartosz i Piotr Giezowie, Ilona Wasilewska, Tymoteusz Winiszewski i Mateusz Chomicz, a brąz wywalczył Dawid Sawicki.

W drodze po srebro stoczyłem trzy walki – mówi Tymoteusz Winiszewski, który sięgnął po srebro w układach formalnych. – Taekwon-do uprawiam już prawie połowę życia, czyli sześć lat.

Dmitro Zaitsev, który zadebiutował w klubie i zdobył złoto w light contact, trenował taekwon-do wcześniej na Ukrainie. Zdobył tam nawet ponad 20 medali. Przyznał, że trudniej o nie było w jego ojczystym kraju. W Polsce pozostaje już na stałe i chce reprezentować barwy dwumiejskiego klubu.

Kolejnymi zawodami pierwszych czterech miesięcy roku były Międzywojewódzkie Mistrzostwa Pomorza w Pruszczu Gdańskim. Tam z dwumiejskiego klubu startowało 6 osób: 2 młodziczki, 1 młodzik oraz 3 juniorów młodszych, dla których to były eliminacje do mistrzostw Polski.

Jakub Gruszewski, Bartosz Giez i Piotr Giez należą do grona multimedalistów tych imprez. Przyznają, że teraz, po przejściu z federacji do Polskiego Związku Taekwon-do jest o wysokie lokaty w zawodach trudniej, ale nie zamierzają na tym poprzestawać. Te medale gwarantują tej trójce zawodników start w mistrzostwa Polski i zawodnicy zapewniają, że dadzą radę.

Mając w końcu swoją bazę treningową trenerzy będą mogli liczyć na jeszcze większe sukcesy zawodników Taekwon-do Dwumiasto.

Po osiemnastu latach tułaczki po różnych szkołach stwierdziłem, że to czas na zmianę i wynajmuję teraz obiekt przy ulicy Zaborowskiej 29 – mówi Karol Winiszewski. – Mamy teraz swój obiekt i już bardziej profesjonalny, przygotowany do treningu sztuk walki. Chętnych nie brakuje i, jak widać, dają już nam medale. Zapraszam wszystkich, którzy chcieliby uprawiać taekwon-do. Mam wszystkie grupy wiekowe, poczynając od czwartego roku życia. Myślę też o grupie dla seniorów.

Wojownicy Dwumiasta w dotychczas rozegranych turniejach pozostawiali po sobie bardzo dobre wrażenie. To drużyna mocna, pewna i niezłomna. Pomimo braku dotacji i pomocy sponsorskiej potrafią demonstrować wysokie umiejętności i determinację w walce. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.