K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Kampania „Mobi szkoła”

0

Od 16 maja do 15 czerwca trwać będzie w Słupsku kampania „Mobi szkoła” adresowana do uczniów szkół podstawowych. Celem jest promowanie aktywności fizycznej i zrównoważonej mobilności, w tym komunikacji rowerowej. Kampania ma charakter konkursu i będzie realizowana dzięki aplikacji na telefon.

Kampania „Mobi szkoła” ma charakter konkursu i jest adresowana jest do uczniów szkół podstawowych z terenu Słupska. Jej przeprowadzenie będzie możliwe dzięki aplikacji zamówionej przez urząd miejski, przedstawiającej na bieżąco ranking szkół, ranking wszystkich klas w Słupsku, a także wskazującej na pozycję ucznia w rankingu klasowym, szkolnym i ogólnomiejskim. W akcji może wziąć każdy uczeń, który pobierze i zainstaluje aplikację oraz pomyślnie przejdzie rejestrację. Uczestnicy przed wyruszeniem będą musieli aktywować tryb „Jadę do szkoły” lub „Jadę rekreacyjnie” oraz włączyć GPS, a aplikacja zajmie się liczeniem mobilnych dojazdów do szkoły.

– Zadaniem uczniów będzie aktywne dojeżdżanie na rowerze, hulajnodze, deskorolce czy też w inny aktywny sposób do szkoły i zbieranie frekwencji – wyjaśnia zasady Piotr Kowalski z Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM w Słupsku. – Ta frekwencja będzie obliczana na podstawie aktywnych dojazdów poszczególnych uczniów w stosunku do ogólnej liczby uczniów w klasie, w szkole. Następnie aplikacja będzie tworzyć rankingi, na podstawie których będziemy później nagradzać najlepsze klasy, najlepsze szkoły oraz najlepszych uczniów. Aplikacja w dodatkowym kryterium sumować będzie przejechane kilometry. W przypadku remisu decydować będzie właśnie ten dystans.

Ponadto w celu wyrównania szans uczniom mieszkającym najbliżej szkoły do ogólnego dystansu wliczone będą również przejazdy poza dniami nauki szkolnej. Nagrodą dla najlepszej szkoły będzie tablica interaktywna. Pięć najlepszych klas otrzyma po 1000 złotych na dowolny cel grupowy, a do 20 najlepszych uczniów powędruje zestaw gadżetów.

Tą aplikacją i naszym projekt mobilnego przemieszczania się po Słupsku o własnych siłach obejmiemy 19 szkół podstawowych, a w nich 158 klas i niemal 6.700 uczniów – informuje Krystyna Danilecka-Wojewódzka, prezydent Słupska. Jestem przekonana, że chętnie uczniowie w tym projekcie wezmą udział i mam nadzieję, że Słupsk zaroi się rowerzystami, rolkarzami i amatorami hulajnogi.

Głównym celem kampanii „Mobi szkoła” jest promowanie wśród uczniów aktywności fizycznej i zrównoważonej mobilności, w tym komunikacji rowerowej. Akcja rozpocznie się 16 maja i potrwa do 15 czerwca. Dodatkowo od 16 do 19 czerwca aplikacja liczyć będzie wyłącznie przejazdy rekreacyjne. Regulamin akcji dostępny jest na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Słupsku (bip.um.slupsk.pl/urzad_miejski/zarzadzenia_prezydenta/36094.html). (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.