K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Słupska turystyka

0

Rozstrzygnięto konkurs na prowadzenie Centrum Informacji Turystycznej w Słupsku. Komisja konkursowa ponownie wybrała ofertę Partnerstwa Dorzecze Słupi. Na prowadzenie CIT-u miasto przeznaczy około 250 tysięcy złotych na rok.

Po raz kolejny słupskie Centrum Informacji Turystycznej poprowadzi Partnerstwo Dorzecze Słupi. Obecna umowa na prowadzenie punktu CIT kończy się 31 sierpnia i z tego powodu miasto Słupsk musiało przeprowadzić konkurs na funkcjonowanie punktu w okresie od 1 września 2022 do 31 sierpnia 2025 roku.

W konkursie ofert zgłosiły się dwa podmioty, natomiast komisja konkursowa uznała, że najlepszą ofertę na prowadzenie Centrum Informacji Turystycznej złożyła fundacja Partnerstwo Dorzeczy Słupi, która w 2019 roku wygrała już konkurs i prowadzi Centrum Informacji Turystycznej, więc zachowujemy jakby ciągłość i atrakcyjność tej oferty, bo nie ma co ukrywać, że jesteśmy zadowoleni z tego powodu, że CIT jest prowadzone przez Partnerstwo Dorzecze Słupi – mówi Rafał Szymański, pełnomocnik prezydenta miasta Słupska ds. sportu.

Z naszych analiz wynika, że turysta w Słupsku to głównie turysta weekendowy i taki, który przyjeżdża do nas na kilka godzin z miejscowości nadmorskiej po to, aby przełamać tę rutynę odpoczywania na plaży zwiedzaniem – mówi Magdalena Jasińska z Centrum Informacji Turystycznej. – Dlatego sądzimy, że bardzo ważne jest, aby oprócz tego biernego zwiedzania zabytków zaproponować mu zwiedzanie aktywne, angażujące emocje. Dlatego myślę, że dobrą wiadomością jest to, że ruszamy z kolejną, czwartą już edycją bezpłatnych spacerów z przewodnikiem po mieście. Ruszamy 15 czerwca. W każdą środę o godzinie 16.30 spod ratusza będzie start takiej wycieczki, natomiast kończymy 14 września, również w środę, o godzinie 16.30.

Z pełną ofertą CIT-u zapoznać się można na stronie internetowej miasta Słupska lub na facebookowym profilu Centrum Informacji Turystycznej. Miasto na funkcjonowanie CIT-u przeznacza w całości 750 tysięcy złotych, co rocznie przekłada się na 250 tysięcy złotych. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.