K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Ciemna woda nominowana

0

Ciemna woda, spektakl Nowego Teatru w Słupsku w reżyserii Iwo Vedrala dostał się do finału 28. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Sztuka znalazła się wśród 13 spektakli, które w finale powalczą o nagrodę główną konkursu oraz nagrody indywidualne.

Premiera „Ciemnej wody” w reżyserii Iwo Vedrala miała miejsce we wrześniu ubiegłego roku w Nowym Teatrze im. Witkacego w Słupsku. Tekst sztuki napisały dwie siostry Monika i Gabriela Muskała, kryjące się pod pseudonimem artystycznym Amanita Muskaria. Porusza on aktualny problem uchodźców i konfrontuje z cechami polskiej mentalności, kompleksami i uprzedzeniami. Spektakl cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem słupszczan. Zrealizowano go w ramach programu „Dramatopisanie”, organizowanego przez Instytut Teatralny i ministerstwo kultury. W rankingu Gazety Świętojańskiej został wybrany najlepszym na Pomorzu w 2021 roku.
Reżyser Iwo Vedral dał się poznać już wtedy, kiedy wyreżyserował powieść Daniela Odii „Ulica”. Świetny spektakl – mówi prezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka. A teraz komisja artystyczna nominuje nasz spektakl jako jeden z trzynastu do finału i mamy nadzieje na to, że konkurs da satysfakcję dyrektorowi Nowakowi, naszemu zespołowi aktorskiemu, a jest szansa, żebyśmy się ubiegali chociażby o refundację kosztów produkcji tego spektaklu, bo taka jest między innymi nagroda.
Znalezienie się w zaszczytnym gronie najlepszych spektakli zmobilizowało dyrekcję teatru do przygotowania specjalnej propozycji dla widzów. Teatr zorganizuje dodatkowe przedstawienia w promocyjnej cenie.
Chcąc zachęcić słupszczan i słupszczanki do obejrzenia tego spektaklu albo raz jeszcze, albo po raz pierwszy, teatr proponuje bilet tylko za 10 złotych. I te spektakle będą przygotowane 14, 15 i 16 czerwca o godzinie 19. Zachęcamy, skorzystajcie, państwo – nominowany do nagrody głównej doskonały spektakl, świetnie zagrany, w pięknej siedzibie Nowego Teatru w Słupsku – mówi prezydent miasta.

Tymczasem w najbliższą sobotę i niedzielę, 14 i 15 maja, o godzinie 19 w Nowym Teatrze gościć będzie spektakl Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie zatytułowany „Kora. Falowanie i spadanie”. Widzowie będą mogli zapoznać się z historią Kory Jackowskiej oraz wysłuchać największych przebojów Maanamu. Więcej informacji na temat repertuaru znaleźć można na facebookowym profilu teatru oraz na jego stronie internetowej: www.nowyteatr.pl. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.