K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Sezon lekkoatletyczny otwarty

0

Na stadionie 650-lecia w Słupsku odbył się lekkoatletyczny mityng kwalifikacyjny w kategorii U-19 i U-20, któremu towarzyszyła Pomorska Liga U-16. Zawody były równocześnie otwarciem letniego sezonu w województwie pomorskim.

Ponad 500 sportowców z klubów województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego walczyło o najlepsze wyniki w rozpoczynającym się sezonie w konkurencjach lekkoatletycznych na otwartym stadionie. W tej stawce nie zabrakło gospodarzy, lekkoatletów z Akademii Małego Lekkoatlety Słupsk, LKS Jantar Ustka i LKS Fenix Słupsk. Dla zawodników z kategorii U-16 był to początek ligi pomorskiej natomiast lekkoatleci z U-18 walczyli o minima na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Jerozolimie.

Najważniejsze, że nie pada i rozpoczynamy sezon lekkoatletyczny z bojowymi nastrojami – mówi Bernadeta Kopeć, trener AML Słupsk. – Jest bardzo duża liczba startujących. Jest 800 osobostartów, więc mamy chyba rekord na naszym stadionie. Zawodnicy z całej Polski. Kadra narodowa skoku wzwyż kończy zgrupowanie u nas startem. W tym roku imprezami docelowymi są mistrzostwa Europy i świata. Myślę, że dzisiaj paręnaście wyników i minimum na mistrzostwa padnie.

Mocnym akcentem rozpoczęli sezon 2022 zawodnicy AML Słupsk, którzy uzyskali trzy minima na Mistrzostwa Europy w kategorii U-18. Kewin Małek w skoku wzwyż pokonał 214 cm, Małgorzata Miedziewska w rzucie oszczepem osiągnęła 50,16 m a Emilia Twardowska w skoku wzwyż 176 cm. W tej konkurencji trochę szczęścia do minimum zabrakło Hani Grabowskiej, która skoczyła 173 cm, natomiast Markowi Zakrzewskiemu w biegu na 100 m wiatr nie pozwolił uzyskać minimum. Niezłe wyniki osiągnęli zawodnicy Fenixa Słupsk. W rzucie oszczepem 600-gramowym Fabian Mizerkiewicz rzucił 37,77m, a w pchnięciu kulą uzyskał wynik 11,69 m. Adrian Kordoński w skoku wzwyż z wynikiem 200 cm zajął 4 miejsce. Również i lekkoatleci Jantara Ustka, jak na początek sezonu, mieli dobre wyniki. Piotr Kulpiński w rzucie oszczepem 700-gramowym osiągnął odległość 53,78m, a Michał Gnaciński oszczepem 800-gramowym rzucił 48,13m, z kolei Sebastian Wawrzyniak młot 5-kilogramowy posłał na odległość 31,34 m. W biegu na 100m Kinga Kozina uzyskała czas 14,20s. Mityng na słupskim stadionie dla zawodników kategorii U-16 był początkiem rywalizacji w lidze pomorskiej.

Wspomnę, że AML Słupsk jest drużynowym mistrzem Polski w tej kategorii wiekowej podkreśla Bernadeta Kopeć. – W tym roku część tej młodzieży przeszła już do kategorii U-18. Widziałam wynik Kingi Kozłowskiej, która przeszła właśnie do U-18. Na 100 metrów miała 12,53 s. To bardzo dobry wynik jak na pierwszy start. Zawody się rozkręcają fajnie, wyniki też fajne i cieszę się, że słupski stadion tętni królową sportu.

Kolejne emocje lekkoatletyczne na stadionie 650-lecia w Słupsku czekają miłośników tej dyscypliny już jutro, 14 maja. Będą to mistrzostwa Pomorza klubów LZS. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.