K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Złodzieje zatrzymani

0

Wczoraj funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 40 i 35 lat, którzy jechali fordem skradzionym na terenie powiatu puckiego. Mundurowi dokonali zatrzymania przed sygnalizacją świetlną przy ulicy Szczecińskiej.

Wczoraj w godzinach porannych słupscy policjanci dokonali zatrzymania dwóch mężczyzn, którzy poruszali się skradzionym samochodem marki Ford. Samochód skradziony został na terenie powiatu puckiego.

– Policjanci zauważyli ten pojazd w Słupsku przy ulicy Szczecińskiej. Pojazd zatrzymał się na skrzyżowaniu przed sygnalizacją świetlną. Funkcjonariusze zatamowali mu drogę tak, aby nie mógł odjechać w żadnym kierunku. Po podejściu do samochodu okazało się, że w środku znajdują się dwie osoby – kierowca i pasażer. Od kierowcy policjanci wyczuli alkohol. Badanie alkomatem pokazało w tym wypadku 1,7 promila alkoholu w organizmie – informuje sierż. szt. Jakub Bagiński, oficer prasowy KMP w Słupsku. – Dodatkowo po sprawdzeniu tego kierowcy w policyjnym systemie informatycznym policjanci ustalili, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami. Pasażer posiadał przy sobie środki odurzające w postaci marihuany. Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni na komendę, a pracę na miejscu zdarzenia rozpoczęła grupa dochodzeniowo-śledcza, która zebrała materiał dowodowy. Pojazd po zakończonych czynnościach został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

Zatrzymani mężczyźni w wieku 40 i 35 lat to mieszkańcy gminy Darłowo. Wartość odzyskanego przez funkcjonariuszy pojazdu sięga 100 tysięcy złotych. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.