K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Internetowy oszust

0

Słupscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który oferował w internecie sprzedaż silnych leków przeciwbólowych, możliwych do nabycia na receptę. Słupszczanin jednak zamiast tego wysyłał zwykłe środki przeciwbólowe zawierające paracetamol. Za oszustwo grozi mu kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Słupscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją zatrzymali 27-letniego słupszczanina, który oferował w internecie sprzedaż silnych leków przeciwbólowych, możliwych do nabycia jedynie na receptę. Mężczyzna jednak zamiast tego wysyłał zwykłe środki przeciwbólowe zawierające paracetamol.

– Ten mężczyzna po dokonanym zakupie nie wysyłał opisywanych w aukcji leków. Załączał do paczki wyłącznie leki, które zawierały zwykły paracetamol, takie, które można kupić w każdym dowolnym sklepie bez recepty – informuje sierż. szt. Jakub Bagiński, oficer prasowy KMP w Słupsku. – W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że do kontaktowania się z potencjalnymi klientami ten mężczyzna używa numerów telefonów, które zarejestrowane są na dane innych osób, a do wysyłki paczek wykorzystuje popularne punkty do nadawania i wysyłania różnego rodzaju przesyłek. Funkcjonariusze zabezpieczyli z tych punktów monitoringi. W toku prowadzonych czynności mundurowi przyjęli zgłoszenie od kobiety, która dokonała zakupu silnych leków przeciwbólowych, na które wymagana jest recepta, a otrzymała zwykły paracetamol. Mundurowi ustalili, że odpowiedzialny za ten proceder jest 27-letni słupszczanin, który został zatrzymany. Po dokładnym jego przeszukaniu, a także sprawdzeniu miejsca jego zamieszkania i pojazdu policjanci znaleźli telefony komórkowe oraz karty SIM, w tym ten telefon z kartą SIM, z którego mężczyzna kontaktował się ze zgłaszającą oszustwo.

Słupszczanin przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za oszustwo grozi mu kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.