K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Nowy skatepark

0

Dzisiaj oficjalnie otwarty został rozbudowany skatepark przy ulicy Małcużyńskiego w Słupsku. Modernizacja możliwa była dzięki środkom z Słupskiego Budżetu Obywatelskiego 2022. Władze Słupska zapowiedziały przeprowadzenie na tym obiekcie czerwcowych zawodów.

Kilka dni temu do użytku oddany został rozbudowany skatepark przy ulicy Małcużyńskiego w Słupsku. Inwestycja możliwa była dzięki środkom pochodzącym z budżetu obywatelskiego. W wyniku prac modernizacyjnych skaterzy zyskali nie tylko odrestaurowane, ale i nowe przeszkody. Młodzi deskorolkarze z zapałem korzystają już z przygotowanych w tym miejscu atrakcji.

– To, co widzimy, to efekt dwóch lat prowadzonej inwestycji. Rok temu oddawaliśmy górny pokład, czyli bowl, i dzisiaj możemy już cieszyć się zakończonym obiektem, tym, jak sobie wyobrażaliśmy i jak wyobrażało sobie to środowisko młodzieży, która korzysta z tego obiektu, bo za każdym razem konsultowaliśmy zakres swoich prac – mówi dyrektor Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Agnieszka Klimczak. – To, co powstało, to przeszkody monolityczne. Cieszymy się, bo obiekt jest w pełni monitorowany, a sam monitoring połączony jest z monitoringiem miejskim. Jest doświetlony i mamy nadzieję, że spełni wszelkie oczekiwania. Wiemy, że się podoba, mamy dużo pozytywnych sygnałów, więc teraz tylko i wyłącznie nasza rola, aby utrzymać go w należytym stanie technicznym, a młodzież i korzystających z tego obiektu prosimy o to, aby również o niego dbali.

Największej poprawie na skateparku uległa nawierzchnia, która dawniej była pokruszona i stwarzała zagrożenie dla użytkowników. Zadanie realizowane było w systemie zaprojektuj i wybuduj, a koszt robót budowlanych wyniósł ponad 680 tysięcy złotych. Za niespełna trzy tygodnie, 4 czerwca, na słupskim skateparku odbędą się zawody deskorolkowe, organizowane przez usteckie stowarzyszenie.

– Czas przejazdu to 1 minuta. Przejazdy są w zależności od tego, ile osób startuje, i podzielone są na finały – jeżeli jest mniej osób, to od razu są finały. Jak już wspomniałam, jest minuta na jeden przejazd i oceniane są tricki. Każdy trick jest punktowany – im lepszy, tym wyżej punktowany. Sędzia główny będzie z Polish Skate Federation, a inni sędziowie będą z okolic, prawdopodobnie jeden z Gdańska i jeden ze Szczecina. To nie będą mistrzostwa, tylko zawody jednorazowe pod patronatem Polish Skate Federation, czyli Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich, który kompletuje kadrę na olimpiadę – mówi Magdalena Zarzycka reprezentująca Sea Skateboarding Crew.

Na konkurs zapisać się można w dniu zawodów od godziny 11. Sama rywalizacja ma rozpocząć się o godzinie 12:30. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.