K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Piknik z Mechanikiem

0

W miniony piątek, 13 maja, w Zespole Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku odbył się „Piknik z Mechanikiem”, czyli coroczny dzień otwartej szkoły. Na uczniów klas ósmych szkół podstawowych oraz ich opiekunów czekały stoiska, przy których mogli zapoznać się z ofertą Mechanika na rok szkolny 2022/2023.

Tłumy zainteresowanych przybyły 13 maja do Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku. Szkoła, chcąc zaprezentować swoją ofertę edukacyjną na rok szkolny 2022/2023, zorganizowała „Piknik z Mechanikiem”, czyli dzień otwartych drzwi. Przy wielu różnych stoiskach rozlokowanych w małej sali sportowej można było porozmawiać z uczniami o tym jak wygląda nauka w szkole. Chętni mogli dowiedzieć się o takich profilach kształcenia jak technik pojazdów samochodowych o dodatkowym profilu wojskowym czy technik mechanik o dodatkowym profilu policyjnym oraz morskim. Swoją ofertę wystawiły też klasy politechnicze, takie jak technik mechatronik, technik automatyk i technik robotyk. We każdej z nich można wybrać dodatkowy profil nauczania strażacki i lotniczy. Chętni mogli również zaczerpnąć informacji na temat innych profili nauczania, takich jak: technik logistyk, technik spedytor czy technik spawalnictwa.

To cykliczna impreza, która odbywa się rokrocznie – informuje Katarzyna Gomoracka, wicedyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku. – To element promocji naszej szkoły. Na piknik zostali zaproszeni uczniowie słupskich i regionalnych szkół podstawowych. Robimy to, żeby pokazać młodzieży co w naszej szkole się dzieje, jakie jest życie Mechanika. To nie tylko nauka, bo są też chwile przyjemne. Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem. Mamy bardzo wielu uczniów z różnych szkół. Na placu przed szkołą są firmy, które współpracują ze szkołą, profilowe, czyli Szkoła Policji, straż pożarna i wojsko.

Swoją ofertę wystawiła też mieszcząca się w Mechaniku Branżowa Szkoła I Stopnia nr 4, która kształci na takich kierunkach jak kierowca mechanik, mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych, lakiernik, mechatronik, mechanik monter maszyn i urządzeń oraz mechanik – operator pojazdów i maszyn rolniczych. Zaprezentowano budowę i wystawę robotów, a także prace uczniów nagradzane w licznych konkursach. Odbyły się także rajdy samochodowe na symulatorach, pokazy sztuk walki oraz musztry wojskowej. Nie mogło zabraknąć stoiska ze słynnymi szkolnymi kiszonkami. Przygotowano także wiele dodatkowych atrakcji w postaci występów tanecznych i muzycznych uzdolnionych uczniów.

Jako uczennica oprowadzam naszych gości, pokazuję im, co nasza szkoła ma do zaoferowania – mówi Aleksandra Zimny, uczennica klasy I C, technik automatyk. – Mamy wielu zainteresowanych gości. Oprowadzamy ich po naszych symulatorach jazdy i mogą je wypróbować. Mamy symulator ciężarówki, który wielu uczniom się spodobał, ale też naszym gościom, więc długi czas się w kolejce na swoją próbę czeka. Jest naprawdę ciekawie i wszystkich odwiedzających zapraszam później do naszej szkoły.

Dużo emocji było również na parkingu przed szkołą, gdzie można było m.in. wsiąść do wojskowego hummera oraz quada Polaris Sportsman. Na gości odwiedzających „Mechanika” czekało też spotkanie ze szkolną maskotką, z którą można było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie. Szczegółowe informacje na temat wszystkich kierunków kształcenia w Zespole Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku można znaleźć na stronie internetowej szkoły (www.mechanik.slupsk.pl/). (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.