K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Turniej tenisa stołowego

1

W hali sportowej Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Akademii Pomorskiej w Słupsku odbył się Otwarty Turniej Tenisa Stołowego Amatorów.

Przy sześciu stołach rywalizacje rozpoczęło ponad 20 zawodników i zawodniczek. Ta kiedyś cykliczna impreza tenisa stołowego dla amatorów zaczyna się ponownie odradzać w Słupsku za sprawą Akademii Pomorskiej.

W związku z tym, że jeden z naszych pracowników, nasz nabytek Marek Zawadzki z tego środowiska się wywodzi postanowił odświeżyć tę tradycję – informuje Robert Bąk, organizator ze SWFiS AP w Słupsku. – Zaprosił dawnych swoich kolegów, tenisistów stołowych na ich dawne podwórko w Akademii Pomorskiej, gdzie zaproponowaliśmy im turniej. Bardzo nam zależało na tym, żeby zgłosili się studenci Akademii Pomorskiej, gdyż chcieliśmy aby stara gwardia pokazała wysoki poziom sportowy i zachęciła ich. Dzisiaj grają i na razie dla młodych są niedościgłym wzorem Stara gwardia dobrze się trzyma. Dzięki przychylności władz uczelni mamy fakultet tenisa stołowego, gdzie staramy się studentów przekonać, że jest to fajna dyscyplina sportu. Co ciekawe, dyscyplina na całe życie. Tu mają piękny przykład. Mając sporo lat można spokojnie rywalizować z tymi młodszymi nawet o kilkadziesiąt lat.

Zawodników podzielona na dwie grupy eliminacyjne, w których grano systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów do 11. W drugiej fazie grano już systemem pucharowym. Zawodnicy zestawiani byli po uwzględnieniu miejsc w grupach eliminacyjnych. Zwycięzcy ćwierćfinałów grali o miejsca 1-4, przegrani z tych gier – o miejsca 5-8, natomiast ci z dalszych pozycji w grupach eliminacyjnych rywalizowali o kolejne miejsca. Do półfinałów awansowali: Grzegorz Wesołowski, Zbigniew Pawłowski, Tomasz Pankiewicz i Czesław Popiel. W pierwszym półfinale zmierzyli się Czesław Popiel i Zbigniew Pawłowski. Po czterosetowej walce 3:1 zwyciężył Popiel. Drugi półfinał pomiędzy Grzegorzem Wesołowskim a Tomaszem Pankiewiczem zakończył się zwycięstwem Pankiewicza 3:0. Tak więc finał rozegrał się pomiędzy Pankiewiczem a Popielem. Zwycięzcą turnieju został Popiel który wygrał 3:1, w setach było 11:8, 11:8, 9:11 i 11:9.W walce o trzecie miejsce Zbigniew Pawłowski uległ 1:3 Grzegorzowi Wesołowskiemu, w setach 9:11, 11:8, 9:11, 10:12.Wśród pań triumfowała Danuta Tatara która po zaciętym pojedynku pokonała Magdalenę Jasińską 3:1 w setach było 12:10, 11:9 10:12 i 11:7.Miejsce trzecie zajęła Katarzyna Pawłowska.

Od jakiegoś czasu turniejów dla amatorów nie ma i ich brakowało – mówi Magdalena Jasińska. – Mamy bardzo piękna tradycję, ale od jakiegoś czasu był brak, więc tym bardziej cieszy to, co się w tej chwili dzieje.

Dla miłośników tenisa stołowego zapaliło się zielone światło. Dzięki władzom Akademii Pomorskiej będą mieli możliwość kontynuowania swoich pasji.

Będziemy cały czas monitorować sytuację i jeżeli się okaże, że ta inicjatywa wśród studentów spotka z pozytywnym przyjęciem, to będziemy odpowiadać większą liczbą turniejów, ale jest to sprawa do monitorowania – powiedział Robert Bąk

Pierwsza trójka zawodników w swoich kategoriach otrzymała medale, dyplomy i drobne nagrody, a zwycięzcy dodatkowo puchary. (opr. rkh)

DyskusjaJeden komentarz