K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Czas tenisa ziemnego

0

Sukcesy najlepszych polskich tenisistów spowodowały wzrost zainteresowania tą dyscypliną sportu również mieszkańców Słupska. Reagując na potrzeby słupszczan Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji wprowadza kilka innowacji do zasad korzystania z kortów przy stadionie 650-lecia.

Korty tenisowe przy stadionie 650-lecia w Słupsku są najstarszym tego typu obiektem sportowym w mieście. Swego czasu były miejscem liczących się w regionie wydarzeń. Ich niewątpliwym walorem jest nawierzchnia z mączki ceglanej, która sprzyja zdrowiu uprawiających tę dyscyplinę sportu. Jej popularność także w Słupsku rośnie w miarę sukcesów, po które sięgają najlepsi polscy tenisiści. Korty pozostają w zarządzie Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, którego kierownictwo stara się wyjść naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na korzystanie z nich.

Słyszymy bardzo dużo o sukcesach Igi Świątek i mamy nadzieję, że nasze korty tenisowe będą cieszyły się jeszcze większą popularnością – mówi Agnieszka Klimczak, dyrektor SOSiR w Słupsku. – Chciałabym zwrócić uwagę, że uwolniliśmy część jednostek na rzecz mieszkańców naszego miasta, które dotychczas były gestii stowarzyszeń. Można korzystać z kortów, rezerwować je indywidualnie poprzez stronę internetową www.sosir.slupsk.pl, w zakładce „zarezerwuj kort” na panelu strony głównej. Wprowadzamy bardzo wygodny dla mieszkańców system rezerwacji poprzez stronę internetową. Również płatności on-line, ale tradycyjnie również recepcja naszego obiektu udzieli wsze;kich informacji. Można po prostu przyjechać na stadion 650-lecia, zarezerwować sobie kort i miło i sympatycznie spędzić czas. Ceny są przystępne. Dokładnie tak samo, jak w zeszłym roku. Na stronie internetowej jest przedstawiony cennik, natomiast chciałabym zwrócić uwagę, że do godziny 15 proponujemy niższe ceny niż po 15, więc zapraszamy te osoby, które zawodowo mogą korzystać z kortów do 15. Wprowadzone są również karnety.

Zainteresowanie tenisem objawia się także coraz liczniejszymi zapytaniami o możliwość rozpoczęcia szkolenia pod okiem fachowców. W Słupsku wprawdzie istnieją stowarzyszenia prowadzące taka działalność, ale myśli o niej także SOSiR.

My natomiast poszukujemy chętne osoby albo podmioty, które chciałyby współpracować z SOSiR-em w zakresie prowadzenia nauki gry tenisa – dodaje dyrektor Agnieszka Klimczak. – Jeżeli są takie osoby wśród mieszkańców naszego miasta, zapraszam do kontaktu. Bardzo chętnie nawiążemy współpracę właśnie w celu rozpropagowania idei tenisa ziemnego. Być może w naszym mieście narodzą się talenty i będziemy się cieszyć z sukcesów również tenisowych.

Niewątpliwą zachętą dla instruktorów zamierzających indywidualnie prowadzić naukę gry w tenisa są także niższe ceny za korzystanie z kortu. Zainteresowani grą w tenisa i jej nauką mogą znaleźć szczegóły na stronie internetowej SOSiR-u. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.