K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Dwie doby działania

0

Od 10 do 12 czerwca w Słupskim Inkubatorze Technologicznym odbędzie się 48-godzinny maraton programowania. Przed hackathonem organizatorzy zapraszają na warsztaty tematyczne wprowadzające w technologię hackathonu. Zajęcia dla uczestników Hack4Change realizowane będą w terminie 6-9 czerwca.

Trwają zapisy na maraton programowania pn. „Hack4Change”. Wydarzenie dedykowane jest tym, którzy interesują się nowymi technologiami, a jednocześnie troszczą się o los naszej planety. Organizatorami tegorocznej edycji są Fundacja Code:Me, Marek Kaminski Academy, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz Invest in Pomerania.

– Będzie to przestrzeń do wspólnego działania na rzecz środowiska i naszej planety, wydarzenie stworzone z myślą o wszystkich tych, którzy chcą wziąć sprawy w swoje ręce i zamiast snuć pesymistyczne – działać i wykorzystywać swoje talenty. Podkreślę: talenty. Szukamy talentów z naszego regionu, osób, które chciałyby zmienić świat – mówi Bartosz Świtała z Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. – Wydarzenie będzie skierowane do 150 uczestników. Wraz z mentorami będziemy poszukiwać nieszablonowych koncepcji, wspierających rozwój naszej planety w sposób zrównoważony. Efektem tego hackathonu będą prototypy innowacyjnych rozwiązań wspierających walkę z zanieczyszczeniem środowiska, ociepleniem klimatu, kryzysem spowodowanym pandemią, a także wspierających poprawę komfortu życia w lokalnych środowiskach. Tematem przewodnim będą trzy bieguny: jedna planeta, człowiek, jego dobrostan, otwarte dane i smart cities. Podczas tego wydarzenia będziemy skupiać się na tych trzech obszarach tematycznych, które zostały wyznaczone przez znanego wszystkim państwu podróżnika Marka Kamińskiego. Posłużą one jako drogowskazy do osiągnięcia jednego głównego celu naszej wspólnej hackathonowej podróży, czyli ratowania środowiska i naszej planety. Hackathon będzie częścią elementu projektu Power4Change Power4Change Wyprawy Marka Kamińskiego i robotki Noa dookoła świata wyprawy Marka Kamińskiego i robotki NOA dookoła świata, a początkiem tej wyprawy będzie dwutygodniowa testowa ekspedycja po Polsce w czerwcu tego roku. Natomiast wyprawa dookoła świata ruszy oczywiście po złagodzeniu sytuacji na świecie, chodzi przede wszystkim o wojnę w Ukrainie.

Maraton programowania odbędzie się w Słupskim Inkubatorze Technologicznym. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Przed hackathonem organizatorzy zapraszają na warsztaty tematyczne wprowadzające w technologię hackathonu. Zajęcia dla uczestników maratonu realizowane będą w terminie 6-9 czerwca. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.