K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Sztuka 24 h

0

W piątek, 20 maja, rozpocznie się 6. edycja Maratonu Sztuki 24 h. Wydarzenie organizuje Liceum Sztuk Plastycznych w Zespole Szkół Technicznych przy ulicy Szymanowskiego. Maraton Sztuki to dwadzieścia cztery godziny spędzone w szkole podczas różnych warsztatów artystycznych.

Już jutro rozpocznie się 6. edycja Maratonu Sztuki 24 h. Impreza organizowana jest cyklicznie w Liceum Sztuk Plastycznych działającym w Zespole Szkół Technicznych w Słupsku. Podczas 24 godzin uczniowie liceum wspólnie z młodszymi kolegami i koleżankami będą uwalniać swoją kreatywność. Szósta edycja maratonu odbędzie się na miejscu, w szkole, po przerwie spowodowanej pandemią. Impreza będzie także dobrą okazją do poznania nauczycieli przedmiotów artystycznych i poczucia klimatu szkoły.

– W programie jest m.in. wykonanie pastiszu, czyli twórczej interpretacji dzieła malarskiego. Młodzież ma już wybrane obrazy i w tygodniu wybieramy się do Nowego Teatru, aby wypożyczyć kostiumy i różne atrybuty, które posłużą nam do wykonania tego zadania – mówi Kinga Zaborowska z Liceum Sztuk Plastycznych w Słupsku. – To tak naprawdę jest nauka przez zabawę. W tym roku na pastiszach wystąpią takie wielkie nazwiska, jak Caravaggio, Leonardo da Vinci i Frida Kahlo, a także mniej znani artyści. Ta edycja jest wyjątkowa, ponieważ zapraszamy do zabawy również dorosłych. Będziemy gościli prezydentki miasta. Udział wezmą także dyrekcja szkoły oraz nauczyciele przedmiotów artystycznych. W programie jest również malarskie i rysunkowe rysowanie postaci, a także nocne malowanie muralu.

Maraton zwieńczony zostanie wystawą studium modela, na którą zaproszeni zostaną rodzice uczniów. Cała impreza jest także okazją do promocji zawodów w Zespole Szkół Technicznych nie tylko tych artystycznych.

Mamy bardzo dużo zawodów kreatywnych. Technik technologii drewna, od którego szkoła się wywodzi, jest może mniej kreatywnym zawodem, ale na rynku bardzo istotnym i pożądanym – mówi Katarzyna Tomasiak z Liceum Sztuk Plastycznych. Jest stylista, jest technik technologii odzieży czy fototechnik – fotografia i multimedia plus technik reklamy. I liceum plastyczne. Tak więc szkoła na tak szeroko pojmowane możliwości, że tak naprawdę uczymy, bawimy się i kreujemy w różny sposób nasze pomysły na to, odpowiadając na przestrzenne potrzeby miasta, jakie istnieją i potrzeby uczniów. Tym bardziej zachęcamy do działań, do poznawania fajnych ludzi Działając razem z nami, możemy wiele różnych rzeczy doświadczyć. Zapraszamy serdecznie.

W maratonie weźmie udział około 50 uczniów Liceum Sztuk Plastycznych oraz około 20 uczniów kończących edukację podstawową i planujących uczyć się w Drzewniaku. Impreza potrwa od godziny dziewiątej 20 maja i zakończy się o tej samej godzinie dzień później. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.