K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Nowy zakład produkcyjny

0

Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego w Słupsku zakończyła budowę obiektu produkcyjnego, na terenie Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ulicy Portowej. Najemcą nowej hali produkcyjno-biurowej została działająca w branży elektronicznej firma Apator Telemetria.

Zakończyła się budowa nowej hali produkcyjno-biurowej na terenie Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ulicy Portowej. Nowo powstały obiekt ma powierzchnię około 3 tysięcy metrów kwadratowych. Jego najemcą będzie działająca w branży elektronicznej firma Apator Telemetria. Podczas uroczystości oficjalnego zakończenia budowy inwestycji obecni byli między innymi prezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka i marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

– Realizacja takiej inwestycji często nastręcza wiele problemów, których na etapie początkowym nie jesteśmy w stanie przewidzieć. W czasie tej realizacji mieliśmy też różne niespodzianki. Taką największą była ta, kiedy Energa doprowadzała nam prąd i doszło do uszkodzenia sieci wodociągowej. Ale udało nam się te przeciwności ominąć czy też przejść do takiej fazy, gdzie w dniu dzisiejszym jesteśmy w hali, która – jak państwo widzą – już jest zagospodarowywana przez Apator. Nie chcieliśmy też nastręczać im problemów, żeby robić tu jakieś wielkie imprezy, dlatego jesteśmy tu w takim gronie węższym. Ale też możliwość zobaczenia tego obiektu od środka, firma będzie pewne rzeczy realizowała pod siebie, bo w całym procesie projektowym i inwestycyjnym była ona takim trzecim okiem, które doglądało tej inwestycji. Pamiętam nawet, że firma poprosiła nawet, żeby można było kamerę zamontować w Inkubatorze i śledzić, co tutaj się dzieje, jak powstają mury – mówi Mirosław Kamiński, prezes Zarządu Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Potrzeba budowy nowej hali dla firmy Apator powodowana była szybkim rozwojem firmy, która aktualnie zatrudnia ponad 200 osób. Wykorzystanie specjalnych technologii podczas realizacji inwestycji pozwoli firmie na rozszerzenie rynku między innymi na kraje Unii Europejskiej. Po przemówieniach i podziękowaniach za współpracę na ręce prezesa firmy Apator złożono pamiątkowy klucz. Głos zabrała również prezydent Słupska.

– Dziękuję, panie prezesie, jeszcze za jedną rzecz, bo bez wyłożenia kapitału miasto Słupsk, ale także gmina wiejska Słupsk stały się bogatsze dzisiaj, mamy większą wartość akcji stworzonej w naszej spółce dzięki temu, że powstała nowa baza z waszych środków, bo nie wyciągnęliście ręki do waszych potrzeb. Tak więc bardzo dziękujemy, tym bardziej, że ta złotówka będzie wzmacniana, bo produkcja Apatora, firmy bardzo innowacyjnej, jest szalenie ważna z kilku powodów: zaspokojenia rynku, a także dlatego, że daje możliwość pracy ludziom ambitnym, wykształconym, którzy chcą od siebie dużo wymagać, a takie pracy nie ma tak dużo, dlatego – panie prezesie firmy Apator – dziękuję, a wreszcie dziękuję za to, że Apator to nie tylko miejsca pracy dla tych, którzy tu będą, także dla firm, które będą waszymi podwykonawcami, czasami firmy małe, rodzinne, startupowe, działające w regionie słupskim. A państwo na pewno ten potencjał będziecie wykorzystywali, co wzmacnia rozwój gospodarczy. A dzisiaj, co wszystko doskonale wiemy, ten rozwój gospodarczy jest szalenie ważny, bo on jest ważny, kiedy jest kryzys, a ten kryzys wszyscy przecież odczuwamy. Tak więc naprzeciwko kryzysowi rozwój gospodarczy, to kapitalna droga – mówi prezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka.

Hala zabezpieczona jest między innymi przed zagrożeniami związanymi z elektrycznością statyczną. Koszt całej inwestycji wyniósł około 10 milionów złotych. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.