K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wojskowy piknik z naborem

0

Wojskowe Centrum Rekrutacji w Słupsku przekazało nam informację o piknikach organizowanych przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Poniżej jej treść.

Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej” – pod takim hasłem w sobotę 21 maja o godz. 11 rozpoczną się pikniki wojskowe w 32 miejscowościach. Takie wydarzenie będzie miało miejsce między innymi w Lęborku.

Oprócz pokazu sprzętu wojskowego i żołnierskiej grochówki na piknikach działać będą punkty rekrutacyjne, w których będzie można uzyskać informacje o dobrowolnej zasadniczej służbie wojskowej: ile trwa, kto może do niej przystąpić i na czym polega. Na miejscu można będzie wypełnić wniosek o powołanie (dlatego warto zabrać dowód osobisty).

Poza piknikami MON uruchomi także mobilne punkty rekrutacyjne, w których również będzie można poznać szczegóły dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej i złożyć wniosek.

Żołnierz dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej od pierwszego dnia służby będzie zarabiał 4.560 zł miesięcznie. Po 28 dniowym szkoleniu zakończonym przysięgą rozpocznie szkolenie specjalistyczne trwające do 11 miesięcy. W tym czasie będzie miał wybór – nie musi być skoszarowany. Żołnierz DZSW będzie miał pierwszeństwo w naborze do zawodowej służby wojskowej oraz do zatrudnienia w administracji publicznej, po spełnieniu wymogów dla danego stanowiska. Dobrowolną zasadniczą służbę wojskową można przerwać w dowolnym momencie.

Jednocześnie mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w przedsięwzięciu.

Termin: 21 maj 2022 r.

Godzina: 11:00 – 18:00

Miejsce: Plac Pokoju, Lębork

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.