K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Finał Szkolnej Ligi Judo

0

W hali sportowej judo przy stadionie 650-lecia w Słupsku odbył się czwarty turniej Słupskiej Szkolnej Ligi Judo sezonu 2021/2022 szkół podstawowych Słupska i powiatu oraz Bytowa. Klasyfikację generalną wygrała Szkoła Podstawowa nr 10 w Słupsku.

W ostatnim IV Rzucie Słupskiej Szkolnej Ligi Judo roku szkolnego 2021/2022, na trzech matach swoją dyspozycję sprawdziło blisko 80 zawodników z roczników 2014-2007. Reprezentowali 27 szkół podstawowych Słupska, powiatu słupskiego, Bytowa i powiatu bytowskiego. W finałowych zmaganiach judocy i judoczki zaprezentowali spore umiejętności i zademonstrowali dużo bardzo skutecznych akcji. Do wyróżniających się judoczek w czwartym turnieju należały Kalina Trojanowska z SP Jezierzyce, Maria Jarynkiewicz z SP-5, Iga Kawałek z SP-10, Julia Nowak SP Smołdzino czy Oliwia Gliwa z SP-1 Bytów. Wśród chłopców na wyróżnienie zasługują Maciej Wrześniak SP Kończewo, Mihaił Kliatskov SP-7, Marcin Gwiżdż SP-10, Milan Tsyhanov SP-2 Bytów, Antoni Jackiewicz SP Tuchomie i Natan Labuda SP-1.

Poziom zawodów jest coraz wyższy – ocenia Lidiusz Kazior, trener TS Judo Gryf Słupsk. – Ostatni czwarty rzut ligi pokazuje, że zawodnicy dobrze przepracowali miniony rok i te walki, które dzisiaj oglądamy pokazują, że to judo jest bardzo efektowne. Bardzo cieszę się z wyrównanego poziomu. Po trzech turniejach na razie przoduje SP-10. Depczą jej po piętach szkoła podstawowa z Bytowa i szkoła z Kobylnicy. Te szkoły są liderujące, ale zaraz za nimi jest SP-7 i Jezierzyce, a więc te szkoły, w których judo ma się dobrze. One pokazują się z bardzo dobrej strony. Nas cieszy przede wszystkim to, że jest duża frekwencja, walki są wyrównane i poziom zawodów coraz wyższy. Z punktu widzenia szkoleniowego cel został osiągnięty.

O wyrównanej tegorocznej rywalizacji może świadczyć fakt, że w czwartym turnieju dwie szkoły ex aequo, SP-1 Słupsk i SP Kobylnica, zdobyły po 15 punktów. Objawieniem tegorocznych rozgrywek ligi szkolnej judo była niewątpliwie SP-1 Słupsk.

To szkoła, która jest jakby na peryferiach judo, ale ma dobre tradycje i okazuje się, że uczniowie z tej szkoły fajnie się pokazują i dosyć dużo punktów przez ten rok nazbierali – podsumował Lidiusz Kazior.

Po czterech turniejach w punktacji wspólnej dziewcząt i chłopców pierwsze miejsce drużynowo zajęli podopieczni trenera Piotra Kaziora, judocy z SP-10 Słupsk, którzy zgromadzili 54 pkt. Miejsce drugie zajęła SP Kobylnica gromadząc 52 pkt, na miejscu trzecim z dorobkiem 50 pkt uplasował się ubiegłoroczny zwycięzca, Szkoła Podstawowa nr 2 z Bytowa. Miejsca od czwartego do dziesiątego zajęły: SP-7 Słupsk , SP Siemianice, SP Wrzeście, SP Kończewo, SP-5, SP-4 i SP-1 Słupsk. Zarząd Towarzystwa Sportowego Judo Gryf Słupsk dziękuje tym wszystkim, którzy wspierali nas przez te cztery turnieje judo.

Szczególnie firmie Łosoś, która nas jakby sponsoruje, ale opieką przez cały rok otacza nas też firma Engie – podkreśla Lidiusz Kazior. – Cieszymy się, że te firmy nas wspierają, ale chciałby bardzo serdecznie podziękować tym, którzy spontanicznie przychodzą i nam pomagają w formie wolontariatu.

Organizator ligi TS Judo Gryf Słupsk zaplanował kolejną rywalizację szkół w roku szkolnym 2022/2023. Rozpocznie się ona z początkiem listopada, a w planach jest przeprowadzenie jednego jej rzutu w Bytowie. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.