K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Najładniejsza posesja

0

W gminie Słupsk rozpoczął się nabór zgłoszeń do kolejnej już edycji konkursu na najładniejszą posesję. Zgłoszenia można nadsyłać do końca maja, natomiast w terminie od 6 do 30 czerwca komisja konkursowa odwiedzi i oceni zgłoszone posesje.

Do końca maja mieszkańcy gminy Słupsk mogą zgłaszać swoje przydomowe podwórka do konkursu na najładniejszą posesję.

– Jest to konkurs, który obejmuje wszystkie gospodarstwa domowe na terenie samorządu. Zgłoszenia do konkursu można nadsyłać do końca maja, natomiast sam konkurs będzie trwał do 30 czerwca – informuje Ewa Guzińska, rzecznik prasowy Urzędu Gminy Słupsk. – W terminie od 6 do 30 czerwca komisja konkursowa będzie odwiedzała zgłoszone posesje, natomiast wyniki ogłosimy podczas tegorocznych dożynek. W tym roku tradycyjnie już dożynki mamy w Swołowie i tym razem będą to dożynki powiatowe. Ocenie jury będą podlegały ogólny wygląd posesji, zastosowane rozwiązania architektoniczne, nasadzenia, liczba i jakość ogrodów. Nagrody są zazwyczaj nagrodami pieniężnymi. W chwili obecnej trudno jeszcze powiedzieć, jakiej będą wysokości, ale na pewno wygrani będą zadowoleni.

Z dokładnym regulaminem konkursu zapoznać się można na stronie internetowej gminy Słupsk. Wśród ocenianych kryteriów konkursowych znalazły się między innymi różnorodność kwiatów, krzewów i drzew oraz rozwiązania energooszczędne i chroniące środowisko. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.