K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Przerwa w pracy

0

Od dłuższego czasu zatrzymały się prace nad przebudową drogi z Siemianic do Jezierzyc. Jak informują przedstawiciele gminy Słupsk, trwają negocjację z wykonawcą, jednak termin oddania całej inwestycji nie jest zagrożony.

W ubiegłym roku rozpoczęła się przebudowa odcinka drogi łączącej Siemianice z Jezierzycami. W ramach tej inwestycji jezdnia poszerzona zostanie do 6 metrów, a przy drodze powstanie pas pieszo-rowerowy. Cała inwestycja łącznie kosztować miała ponad 5,6 miliona złotych – z czego powiat słupski otrzymał dofinansowanie w wysokości 1,75 miliona złotych z programu na rzecz zwiększania szans rozwojowych ziemi słupskiej na lata 2019-2024. Niestety po początkowo sprawnym posuwaniu się prac budowlanych od dłuższego czasu nie widać postępów. Powodem przerwy w realizacji zadania mają być negocjacje prowadzone przez gminę Słupsk i starostwo powiatowe z wykonawcą tej inwestycji.

– Ta inwestycja – z tego, co dzisiaj przekazał mi pan starosta – nie jest zagrożona. Oczywiście trwają negocjacje z wykonawcą, bo umowa była podpisywana rok temu, a przy takiej inflacji jest to zrozumiałe, że wykonawca może mieć problemy finansowe, bo wszystko poszło w górę. Natomiast planowane jest spotkanie wszystkich partnerów tego projektu, czyli powiatu, gminy Słupsk, wykonawcy, Zarządu Dróg Powiatowych, i mam nadzieję, że wkrótce dojdziemy do kompromisu i ta droga będzie zakończona w terminie – mówi wójt gminy Słupsk Barbara Dykier.

Według wcześniejszych zapewnień inwestycja miała zakończyć się do wakacji. Przedstawiciele gminy po pierwszych spotkaniach z wykonawcą są pozytywnej myśli i przekonują, że lada dzień prace przy przebudowie drogi do Jezierzyc będą kontynuowane. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.