K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Dzień Matki

0

Dziś, 26 maja, w Dniu Matki córki i synowie składają życzenia swoim mamom i wręczają im kwiaty, okazując szacunek i wdzięczność za trud wychowania. Z okazji święta mam specjalny występ przygotowali też najmłodsi z Przedszkola Miejskiego nr 12 „Niezapominajka” w Słupsku.

Uroczyste obchody Dnia Matki w Przedszkolu Miejskim nr 12 „Niezapominajka” w Słupsku odbywają się przez cały obecny tydzień po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią i ograniczeniami w placówkach oświatowych. Tradycją przedszkola jest wspólne świętowanie dzisiejszego Dnia Matki oraz Dnia Ojca, który w kalendarzu wypada za miesiąc, 23 czerwca. Każda z 5 grup przedszkolnych – Pszczółki, Biedronki, Żabki, Jeżyki i Muchomorki – przygotowała bogaty program artystyczny z piosenkami, tańcami i teatralnymi scenkami. Pojawiły się również wierszyki z użyciem języka migowego. Dziś odwiedziliśmy grupę Jeżyków, przygotowującą się do popołudniowego występu dla swoich rodziców. Dzieci zostały przebrane w stroje dzikich zwierząt, a scenografia miała nawiązywać do afrykańskiej dżungli. W części instrumentalnej do utworu Shakiry „Waka Waka (This Time for Africa)” maluchy użyły klawesów, kołatek, talerzy, tarek, tamburynów i marakasów. Wcześniej, trzymając w górze czerwone serduszka zaśpiewały piosenkę dla mamy do melodii „Bohemian Rhapsody” zespołu Queen.

Maluchy podeszły do występu z powagą i wielkim zaangażowaniem. Dla swoich mam przygotowały też własnoręcznie wykonane laurki i upominki, które po wielu latach będą wspaniałym wspomnieniem z lat dzieciństwa. Zapytaliśmy więc jakie życzenia chcieliby złożyć swoim mamom w dniu ich święta?

Filip chciałby życzyć mamie dużo zdrowia, Lila do zdrowia dodaje szczęście, również zdrowia i szczęścia mamie i tacie życzy Julek, Szymon chciałby życzyć serduszek i zdrówka, natomiast Ola życzy mamie i tacie dużo zdrówka, szczęścia i słodyczy.

Jak przyznała dyrektor przedszkola, Aleksandra Bąkowska, przygotowanie obchodów Święta Mamy i Taty było czasochłonne i wymagało dużego nakładu pracy. Zadowolenie rodziców i radość dzieci były jednak bezcenne.

– Nasze Jeżyki przygotowywały się długo do tego występu – mówi dyrektor Aleksandra Bąkowska. – Na pewno mają troszeczkę tremy. Przed chwilą mieliśmy okazję zobaczyć taką próbę generalną. Uważam, że wypadły przecudownie. Życzę wszystkim rodzicom, aby ten dzisiejszy dzień zapadł im w pamięci, żeby był takim wspomnieniem z dzieciństwa dla dzieci. Mamy również przygotowane prezenty. Mam nadzieję, że będą się rodzicom podobały. Wszystkim mamom i tatusiom życzymy z całego serca jak najlepszych dni w życiu razem ze swoimi dziećmi. Nic nie zastąpi takiego spotkania oko w oko. Do tej pory nagrywaliśmy występy dzieci i były one udostępniane na Facebooku, bo chociaż w taki sposób mogliśmy uczcić to święto, a dzisiaj będzie takie spotkanie prawdziwe. Takie, które będzie wzruszeniem zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci. Myślę, że również dla pań, bo jak słyszymy z serca płynące życzenia, to wzruszamy się wszyscy.

Dzień Matki jest okazją do okazanie mamom szacunku, miłości i podziękowania za trud włożony w wychowanie dzieci. Przedszkolaki dla swoich rodziców namalowały też obrazki, przedstawiające szczęśliwą rodzinę. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.