K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Lekkoatletyczne mistrzostwa LZS

0

Na stadionie 650-lecia w Słupsku rozegrano drugi mityng lekkoatletyczny nowego sezonu 2022 kategorii U-18 i U20. Zawody były jednocześnie Mistrzostwami Województwa Pomorskiego Zrzeszenia LZS.

W drugich zawodach lekkoatletycznych rozegranych na słupskim stadionie 650-lecia pogoda nie była sprzymierzeńcem rywalizacji zawodników. Z powodu silnego wiatru niektóre wyniki nie mogły być zaliczone jako rekordy. Mimo niesprzyjającej aury na liście startowej pojawiło się ponad 250 zawodników.

Każdy z tych startów jest zawsze jakąś nauką – mówi Jarosław Ścigała, prezes Pomorskiego Okręgowego Związku LA. – Dzisiaj walczymy o medale rangi zrzeszenia LZS, ale formuła zawodów jest otwarta. Mamy zawodników nie tylko z województwa pomorskiego, ale również spoza naszego województwa. Już uzyskano kilka ciekawych rezultatów. Ten wiatr przeszkadza przede wszystkim w skoku w dal i w sprintach, ale jest wiele innych konkurencji. Na świecie też wiele mityngów odbywa się bądź przy wietrze przekraczającym dopuszczalną normę, bądź bywa i tak, że zawodnicy biegają pod wiatr i to im przeszkadza w uzyskaniu dobrych rezultatów. To jest specyfika konkurencji. Podobnie jak w skokach narciarskich wiatr jest decydującym czynnikiem. Ten przeciwny wiatr pomaga czasami w konkurencjach rzutowych. Przed chwilą usłyszeliśmy o kolejnym wskaźniku pomorskiej zawodniczki Martyny Dobrowolskiej z AZS-u Gdańsk. W pierwszej kolejce rzutu dyskiem uzyskała 51 metrów, co jest wskaźnikiem na mistrzostwa świata juniorów, więc w oszczepie czy dysku ten wiatr, jeżeli zawodnik trafi, pomaga w uzyskiwaniu lepszego, rekordowego rezultatu.

Warte odnotowania są osiągnięcia zawodników AML Słupsk, którzy zdobyli 28 medali, 11 medali zdobyli reprezentanci LKS Jantar Ustka natomiast 7 to dorobek zawodników LKS Fenix Słupsk. Złote krążki z AML-u zdobyli Marek Zakrzewski na 100 i 200m oraz w sztafecie 4x100m, Milena Czepiel na 100 i 200m, Magdalena Prus na 400m i na tym samym dystansie po złoto sięgnął Oliwier Kołodziejski. Złoto zdobyli też Hanna Grabowska w skoku wzwyż, Jakub Wilczewski w skoku w dal, w oszczepie Melisa Gładikowska i sztafeta 4x100m kobiet. Z zawodników LKS Jantar Ustka złote krążki zdobyli Piotr Kulpiński w oszczepie 700g, a Michał Gnaciński w oszczepie 800g. W biegu na 400m przez płotki w kategorii U-18 złoto zdobył Aleksander Nurkowski, a w U- 20 Modest Rękawek. Również ze złotem za skok w dal wrócili Wiktoria Babak w U-18 i Oskar Nowak U-20. Z zawodników LKS Fenix Słupsk złoto zdobyli Adrian Kordoński w skoku wzwyż, Fabian Mizerkiewicz w rzucie oszczepem i Aleksandra Mioskowska w pchnięciu kulą 3kg , srebro w oszczepie zdobyła Cecylia Łyszyk, a Aleksander Kowalski w pchnięciu kulą 5kg zdobył brązowy medal. Bardzo pozytywnie ocenił występy lekkoatletów i lekkoatletek prezes Pomorskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki Jarosław Ścigała.

Widzimy, że zawodnicy są dobrze przygotowani do sezonu – podkreśla prezes. – W ubiegłym tygodniu też tutaj pogoda była zmienna, a uzyskano trzy wskaźniki na te imprezy międzynarodowe. Czekamy na kolejne wyniki naszych reprezentantów nie tylko z klubów LZS, ale całego pomorskiego związku LA. To cieszy, że zawodnicy przepracowali okres przygotowawczy i teraz będą mogli zaprezentować tę dyspozycję. Najważniejsze w tej chwili to prosić i modlić się o zdrowie zawodników, żeby nie dolegały im żadne urazy, kontuzje ani infekcje.

Sukcesy lekkoatletów słupsko-usteckich to zasługa znakomitych szkoleniowców Tomasza Czubaka, Bernadety Kopeć, Ewy Greckiej, Lucyny Kuklińskiej-Nurkowskiej i Henryka Michalskiego. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.