K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Strzelali w środek tarczy

0

Na strzelnicy sportowej przy ulicy Zamiejskiej w Słupsku odbyły się trzecie w tym roku prestiżowe zawody strzeleckie, tym razem o Puchar Wójta Gminy Kobylnica. Zawodnicy rywalizowali w jedenastu konkurencjach.

Niedzielne, jedenaste zawody strzeleckie o Puchar Wójta Gminy Kobylnica cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dopisała frekwencja a gmina zapewniła atrakcyjne nagrody. Tym razem swoje celne oko i pewną rękę sprawdziło ponad 40 zawodników ze Słupska, Wrocławia i Kuleszewa. Odbyło się jedenaście konkurencji strzeleckich w tym osiem dla dorosłych i trzy dla młodzieży. Znakomitą dyspozycję zaprezentowali zawodnicy Klubu Strzeleckiego „Gryf Słupski”, którzy aż w siedmiu konkurencjach zajęli pierwsze miejsca. Oto najlepsi z najlepszych w poszczególnych konkurencjach. W karabinie sportowym 10 strzałów leżąc najwięcej punktów 88 miał Wojciech Świrydo. Był on też najlepszy w pojedynku snajperskim, uzyskując 85 pkt. i w karabinie pneumatycznym – w czterech seriach strzelił 370 pkt. Z pistoletu sportowego 10 strzałów część dokładna najcelniej strzelał Piotr Jastrzębski, który zgromadził 94 pkt. Pistolet centralnego zapłonu to ulubiona konkurencja Janusza Calaka, w której najczęściej zajmował pierwsze miejsca. Tak było i tym razem, a wygrał z wynikiem 93 pkt. Konkurencję rewolwer z wynikiem 94 pkt wygrał Paweł Maras. Z pistoletu pneumatycznego w czterech seriach najwięcej punktów zdobył Mateusz Bartosik. Przedstawiciele Klubu Strzeleckiego „Gryf Słupski” nie wygrali jedynie pojedynku strzeleckiego. Tu najlepszym okazał się Marek Wityk z Klubu Formoza Kuleszewo, który uzyskał 100 pkt. W konkurencji dla dzieci i młodzieży z karabinu sportowego 10 strzałów leżąc najwięcej punktów 77 miał Jakub Prochownik., był też trzeci w karabinie pneumatycznym, gdzie zdobył 310 pkt. Karabin pneumatyczny wygrała Patrycja Grabowska, która wystrzelała 370 pkt, miejsce drugie z wynikiem 313 pkt. zajął Miłosz Szrajda, który jest zawodnikiem Towarzystwa Sportowego Judo Gryf Słupsk i ma w swoim dorobku wiele zdobytych medali.

Uprawiam dwie dyscypliny, judo i strzelectwo – mówi Miłosz Szrajda. – Judo to jest mój główny sport, ale strzelectwo pozwala się odstresować i jest ono naprawdę dla osób bardziej spokojnych. Strzelectwo pozwala potem opanować swoje emocje w walkach judo. Te złe emocje. Gdybym miał wybierać judo lub strzelectwo, to nie wybrałbym. To są dwie dyscypliny, których nie porównuję.

Najlepszych trzech strzelców w swoich konkurencjach otrzymało puchary, medale i upominki. Organizatorzy cieszą się, że z każdą imprezą jest coraz więcej amatorów strzelania i nie są to tylko dorośli. Kolejne zmagania strzeleckie – ostatnie przed wakacjami – zaplanowane są na 19 czerwca tego roku. Organizatorzy zapraszają. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.