K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Święto straży pożarnej

0

Dzisiaj na placu Zwycięstwa w Słupsku miały miejsce powiatowe obchody Dnia Strażaka. W wydarzeniu uczestniczyli m.im. przedstawiciele Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej oraz służb mundurowych.

Dzisiejsze powiatowe obchody Dnia Strażaka odbyły się na placu Zwycięstwa w Słupsku, gdzie zaparkowane zostały wozy strażackie. W uroczystości wzięli udział między innymi przedstawiciele służb mundurowych i samorządów powiatu słupskiego oraz przedstawiciele Sejmu i Senatu. Obchody otworzył przemarsz orkiestry, a następnie odbyła się ceremonia wciągnięcia na masz flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczystość była także okazją do przedstawienia planów rozwoju jednostek mundurowych w powiecie słupskim.

– Wszystko na to wskazuje, że rok 2022 będzie również szczególny pod kątem pozyskania nowych pojazdów – mówił podczas uroczystości na placu Zwycięstwa mł. bryg. Krzysztof Trocki. – Już niebawem do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Słupsku trafi ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy o pojemności zbiornika na wodę 5 tysięcy litrów, a do końca roku do tej samej jednostki ma trafić kolejny, również ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy ze zbiornikiem powyżej 7 tysięcy litrów. Zakup tych dwóch ciężkich samochodów ratowniczo-gaśniczych był możliwy również dzięki wsparciu wielu z was tu obecnych.

Podczas apelu wręczono zasłużonym mundurowym odznaczenia, akty nadania wyższych stopni oraz pozostałe wyróżnienia. Uroczystość była ważna również dlatego, że w tym roku przypada 30-lecie istnienia Państwowej Straży Pożarnej. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.