K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Nowa galeria

0

W Liceum Sztuk Plastycznych przy ulicy Przemysłowej w Słupsku powstała nowa galeria, w której wystawiane będą fotografie i obrazy uczniów szkoły. Inwestycja była współfinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Galeria P25 to nowy obiekt, w którym wystawiane będą prace uczniów Liceum Sztuk Plastycznych w Słupsku. Inwestycja powstała dzięki środkom Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz środkom własnym placówki oświaty. Nowe miejsce wystaw sztuki oficjalnie zostanie otwarte w piątek, 3 czerwca.

– Liceum Sztuk Plastycznych funkcjonuje na terenie Słupska od roku 2003, a od roku 2020 jesteśmy w posiadaniu tego budynku, o którego historii opowiedziała już pani prezydent. Wcześniej mieściła się tu szwalnia, a myśmy zakupili go z przeznaczeniem na pracownie artystyczne – mówi dyrektor szkoły Monika Stępnik. – Powstała tu też galeria głównie na potrzeby młodzieży naszej szkoły, ale nie tylko, bo zamierzamy tu prowadzić także wystawy dla osób zainteresowanych ze Słupska i okolic. Korzystając z okazji, chciałabym serdecznie zaprosić państwa na uroczystość otwarcia tej galerii, która będzie miała miejsce 3 czerwca, czyli w piątek, o godzinie 13. Będzie to część oficjalna z udziałem zaproszonych gości, a w godzinach 17-19 zapraszamy wszystkich zainteresowanych i mieszkańców Słupska, uczniów potencjalnych, rodziców, osoby związane ze sztuką szeroko pojętą, aby do nas zajrzeć, zapoznać się z tym, co oferujemy, co posiadamy, jak wygląda nasza galeria, jak wyglądają nasze pracownie plastyczne. Tu znajdują się akurat dwie pracownie projektowe – rzeźby i ceramiki, na górze pracownia rysunku i malarstwa oraz jedna pracownia, która czeka jeszcze na swoje przeznaczenie, A także pracownia fotografii.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej kierownictwa ratusza, odbywającej się w galerii, wystawione były prace zgłoszone do konkursu na stworzenie identyfikacji graficznej Galerii P25. Nazwa tego miejsca zaczerpnięta została z adresu szkoły, czyli ulicy Przemysłowej 25. Ogłoszenie zwycięskich prac nastąpi w piątek w trakcie oficjalnego otwarcia galerii. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.