K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Próba kradzieży

0

Słupscy policjanci dokonali nietypowego zatrzymania 21-letniego słupszczanina. Mężczyzna wynosił drogie narzędzia z terenu budowy zbiornika retencyjnego. Co więcej, aby dokonać kradzieży, przyjechał samochodem, będąc w stanie nietrzeźwości. Skradzione przedmioty wyceniono na blisko 30 tysięcy złotych.

W minionym tygodniu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali 21-letniego słupszczanina, który próbował wynieść narzędzia z terenu budowy zbiornika retencyjnego.

– Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Słupsku otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który zaparkował swój samochód, wysiadł z niego, a w ręku trzymał otwartą butelkę z alkoholem. Na miejsce zostali od razu skierowani funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego, którzy odnaleźli ten samochód, jednak jego silnik był wyłączony, a w środku nikogo nie było – informuje sierż. szt. Jakub Bagiński, oficer prasowy KMP w Słupsku. – Policjanci dokładnie sprawdzili rejon tego zgłoszenia i w trakcie jego patrolowania funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który przeciska się przez ogrodzenie, wychodzi z terenu budowy, a w rękach trzyma narzędzia i różnego rodzaju przewody. Od razu do niego podbiegli, zaczęli z nim rozmawiać i mężczyzna powiedział, że jest pracownikiem firmy, która realizuje inwestycję na terenie tej budowy, a sprzęt należy do niego. Kiedy policjanci powiedzieli, że nie wierzą w jego wyjaśnienia, mężczyzna stał się agresywny i wulgarny, i zaczął iść w kierunku zaparkowanego samochodu. Jak się okazało, był to dokładnie ten sam samochód, na temat którego policjanci dostali zgłoszenie wcześniej. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na komendę. Badanie alkomatem wykazało, że w jego organizmie znajduje się blisko promil alkoholu.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na komendę. Za jazdę pod wpływem alkoholu i kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.