K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Sezon kąpielowy w Ustce otwarty

0

Od 1 czerwca na stu metrach usteckiej plaży działa już kąpielisko morskie. Jego operatorem jest Ośrodek Sportu i Rozwoju, który dba o czystość plaży i bezpieczne kąpiele. Służbę ratowniczą zapewnia Słupskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w godzinach od 10 do 18. Baza ratowników znajduje się w pobliżu wschodniego falochronu, przy wejściu nr 4. Funkcjonuje tam punkt medyczny, a w pobliżu jest utwardzony zjazd na plażę oraz wózek kąpielowy dla osób z niepełnosprawnościami. Po godzinach funkcjonowania kąpieliska w bazie będą dyżurować ratownicy w okresie od 1 czerwca do 15 września w godzinach 18 do 21. Telefon alarmowy: 605 116 243.
*
Pozostałe zejścia dla osób z niepełnosprawnościami, poruszających się na wózkach itp. są usytuowane przy zejściu nr 7 na plaży wschodniej i zejściu nr 2 na plaży zachodniej.
*
Na pełnych obrotach kąpielisko będzie funkcjonować od 1 lipca. Na plaży wschodniej rozciąga się na 400 metrach linii brzegowej, rozpoczynając od ok. 250 m od wschodniego falochronu. Na tym odcinku pracują cztery wieże ratownicze. Natomiast na plaży zachodniej mamy dwa kąpieliska: Ustka Zachód I, obejmujące 100 metrów linii brzegowej liczonych w kierunku zachodnim od około 120. metra od falochronu zachodniego, oraz Ustka Zachód II – także o długości 100 metrów, liczonych w kierunku zachodnim od około 620. metra od falochronu zachodniego. Plaża patrolowana jest przez ratowników także z łodzi i skuterów. Łącznie nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwać będzie w sezonie około 28 ratowników WOPR.
*
Przy każdym z 9 wejść na plażę usytuowane są tablice informacyjne z numerem telefonu do służb ratowniczych, ze znakami obowiązującymi na plaży, z informacją o jakości wody oraz regulaminem kąpieliska. W celu ułatwienia orientacji dzieciom wszystkie wejścia oznakowane są tablicami z numerem wejścia i piktogramem zwierzątka.
*
Woda w kąpieliskach badana jest co 14 dni w laboratorium Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słupsku, a wyniki zamieszczane są na tablicach oraz stronie internetowej www.osir.ustka.pl.
*
Na plażę można wprowadzać zwierzęta z jednym wyjątkiem: obowiązuje zakaz wprowadzania zwierząt na kąpieliska w godzinach ich pracy, tj. od 10 do 18 w okresie od 1 czerwca do 15 września. Całodobowy telefon do administratora kąpieliska: 530 682 638. (jwb, źródło: UM Ustka)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.