K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Dzień Dziecka

0

Dziś, 1 czerwca, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Redzikowie na dzieci i młodzież czekało wiele atrakcji. Odbyło się m.in. malowanie tatuaży, szkolne karaoke, zorganizowano zawody sportowe oraz pokaz tresury psów.

Obchody Dnia Dziecka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Redzikowie były pełne różnorodnych atrakcji. Na początku uczniowie w klasach pod opieką wychowawców przygotowywali pyszne i zdrowe śniadanie, składające się z owocowych szaszłyków oraz lemoniady. Najlepiej przygotowane posiłki były oceniane przez specjalną komisję. W tym samym czasie w innych klasach trwało intensywne malowanie wzorów i motywów na przygotowanych wcześniej koszulkach.

– Przygotowałyśmy zdrowe kanapki, tortillę jak i również ciasteczka zbożowe – mówią Nikola Szambelan i Kalina Błaszczyk, uczennice klasy VII a. – I zrobiliśmy lemoniadę całą klasą. Te kanapki zawierały warzywa różnorodne, sałatki i wszystko sami robiliśmy. Duża część zjedliśmy, ale trochę jeszcze zostało, bo za dużo zrobiliśmy.
Następnie dyrektor szkoły wręczyła dyplomy zwycięzcom i uczestnikom konkursu „Trzymaj formę” w kategoriach klas I-III, IV-VIII oraz klas licealnych. Życzyła im także samych słonecznych chwil, dobrej zabawy, uśmiechniętych twarzy, najlepszych ocen i spełnienia marzeń.

Bardzo się cieszymy, że w tym roku mogliśmy zorganizować ten Dzień Dziecka – mówi Sylwia Sexton, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Redzikowie. – Przez ostatnie dwa lata z powodu pandemii nie było to możliwe. Staraliśmy się, aby ten dzień był bardzo wesoły, kolorowy i z olbrzymią radością muszę stwierdzić, że wszyscy się w organizację zaangażowali, poczynając od młodzieży, dzieci, przez nauczycieli i rodziców. Tak na dobrą sprawę dzisiaj wszyscy razem świętujemy Dzień Dziecka, dzień naszych dzieci.

Ze względu na kapryśną pogodę część wydarzeń przeprowadzono wewnątrz szkoły, pozostałe odbyły się przed budynkiem. Przy rytmach muzyki przeprowadzono różne gry i zabawy, w tym m.in. grę w klasy, malowanie kredą na chodniku, szkolne karaoke i inne zawody na wesoło. Dużo wysiłku wymagała zabawa w przeciąganie liny, a wygrywał niekoniecznie ten, kto miał więcej siły. Wielką radość sprawiło puszczanie wielkich baniek mydlanych. Odbyły się także zabawy z balonami oraz inne zajęcia sportowe. Chętni mogli pomalować sobie włosy i twarze w kolorowe wzory oraz przejechać się gokartami po szkolnym miasteczku ruchu. To jednak nie wszystko.

– W naszej szkole jest dzisiaj organizowany Dzień Dziecka, w ramach którego będziemy uczestniczyli w różnych zabawach i grach – mówią Nikola Szambelan i Kalina Błaszczyk. – Na przykład w dwa ognie, w piłkę nożną, będzie malowanie twarzy i tatuaże. Bardzo się cieszymy, ale pogoda nam nie dopisuje, bo jest pochmurno strasznie. Ale w szkole jest ładnie. Możemy też pograć w szkole, na sali gimnastycznej. Bardzo się z tego cieszymy, bo jest fajna atmosfera.

Ważnym punktem obchodów święta dzieci były zajęcia kynoterapeutyczne i pokaz tresury psów. Poprowadziła je nauczyciel szkoły i trenerka psów Olga Kasperek. Jej pasją jest szkolenie psów w zakresie obedience, czyli posłuszeństwa sportowego. Dzieci bardzo polubiły psy, które za każde poprawne wykonane zadanie otrzymywały nagrodę w postaci kawałków marchewki. Oba labradory osiągnęły najwyższą klasę międzynarodową w posłuszeństwie sportowym.

U nas w szkole realizujemy swój własny projekt, wymyślony przez nauczycieli, dotyczący edukacji kynologicznej – informuje Olga Kasperek, nauczyciel w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Redzikowie. Na naszych zajęciach spotykamy się z wyszkolonymi psami, dzięki którym dzieci dowiadują się więcej na temat opieki nad psami, bezpiecznego kontaktu z czworonogami, a także poznają tajniki szkolenia psów. Dzisiejsze nasze spotkanie było podsumowaniem zajęć, które odbywały się w całym roku szkolnym.

Międzynarodowy Dzień Dziecka został ustanowiony w 1954 r. przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jest obchodzony w różne dni roku w różnych krajach członkowskich ONZ. W Polsce święto dzieci obchodzone jest już od 1 czerwca 1950 roku. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.