K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Mapa zagrożeń

0

Słupska policja przypomina o funkcjonującej od kilku lat Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W systemie od początku roku zarejestrowano ponad tysiąc zgłoszeń, przy czym 150 spośród nich dotyczy miejsc, w których kierowcy przekraczają prędkość.

Duży wpływ na poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu słupskiego mają zgłoszenia niebezpiecznych miejsc w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Narzędzie to pozwala użytkownikom w łatwy sposób oznaczyć miejsca, w których pojawiają się różnego rodzaju zagrożenia. Dostęp do zgłoszeń mają funkcjonariusze policji, którzy sprawdzają każde zarejestrowane przez mieszkańców miejsce. Na mapie powiatu słupskiego od początku roku pojawiło się ponad tysiąc wpisów.

– Policjanci reagują na każde zgłoszenie, które jest skierowane za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W tym roku od stycznia do końca maja blisko 150 zgłoszeń dotyczyło przekroczeń prędkości, do których dochodzi na terenie Słupska i powiatu słupskiego. Każde z tych zgłoszeń zostało przez policjantów dokładnie sprawdzone, dzięki czemu udało się wyeliminować ponad 120 zgłoszeń dotyczących niestosowania się do określonych przepisami ograniczeń prędkości – informuje sierż. szt. Jakub Bagiński, oficer prasowy KMP w Słupsku. – W przypadku kolejnych zgłoszeń stale będą w te miejsca wysyłane patrole policji, które zarówno stacjonarnie, jak i za pośrednictwem nieoznakowanych radiowozów będą dokonywali ograniczeń prędkości i sprawdzali, czy rzeczywiście w tych miejscach do tych wykroczeń dochodzi. 50 zgłoszeń od początku tego roku dotyczyło spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych. Tam również kierowani byli policjanci, którzy sprawdzali, czy rzeczywiście do tych wykroczeń we wskazanych miejscach dochodzi. Ponad 20 z tych zgłoszeń zostało potwierdzonych. W te miejsca nadal będą kierowani funkcjonariusze, którzy będą patrolowali wskazywane rejony, aby całkowicie wyeliminować zgłaszane zagrożenia i problemy. Zachęcamy, aby korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, dlatego że jest to aplikacja, która pozwala na łatwe, szybkie komunikowanie się z funkcjonariuszami i oznaczanie konkretnego miejsca, na których dochodzi różnych nieprawidłowości.

Jak informuje słupska policja, około 70 procent różnego rodzaju nieprawidłowości zostało potwierdzonych przez policjantów. W narzędziu można zgłaszać zarówno przypadki wandalizmu, jak i spożywanie alkoholu w miejscach publicznych czy dzikie wysypiska śmieci. Zdecydowana większość z potwierdzonych sytuacji zagrożeń bezpieczeństwa jest systematycznie eliminowana przez funkcjonariuszy. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.