K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Powstanie Muzeum Jacka Pałkiewicza

0

7 czerwca 2022 odbędzie się uroczyste otwarcie Muzeum Jacka Pałkiewicza w Niepublicznej Szkole Podstawowej „AZYMUT” w Mostach. To wyczekiwane przez wszystkich wydarzenie na pewno wpisze się w karty historii naszej szkoły, miasta Lęborka, ale będzie też służyć przyszłym pokoleniom.

Jacek Edward Pałkiewicz-polski dziennikarz, podróżnik, odkrywca źródła Amazonki, a także członek rzeczywisty Królewskiego Towarzystwa Geograficznego został patronem naszej szkoły 3 lata temu. W tym roku, 7 czerwca, nastąpi uroczyste otwarcie Muzeum Pałkiewicza – ,,człowieka renesansu współczesnego podróżowania”. Nie sposób wymienić wszystkich zasług pana Jacka Pałkiewicza – reportera, eksploratora, odkrywcy źródła Amazonki – który od ponad 40 lat przemierza peryferie świata; trenera i twórcy survivalu w Europie, autorytetu w dziedzinie sztuki przetrwania.

Społeczność szkoły chce uczcić to jakże ważne wydarzenie, dlatego zaprasza do celebrowania uroczystości, która składać się będzie z dwóch części – aktualnej wraz z otwarciem muzeum oraz drugiej, która odbędzie się w Wieży Ciśnień o godz.14. Tam nastąpi otwarcie wystawy fotografii ,,Podróże Jacka Pałkiewicza” oraz ekspozycja i nagrodzenie prac konkursowych ,,Miejsca, które odwiedził Jacek Pałkiewicz”.

Po części artystycznej będzie możliwość zakupu książek Jacka Pałkiewicza wraz z dedykacją. Serdecznie zapraszamy.

(źródło: NSP AZYMUT w Mostach, opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.