K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Sport BUDuje

0

W piątek, 27 maja, w Zespole Szkół Budowlanych i Kształcenia Ustawicznego w Słupsku zorganizowano piknik szkolny pod nazwą „Sport BUDuje”. Impreza skierowana była przede wszystkim do uczniów klas ósmych szkół podstawowych, zainteresowanych ofertą edukacyjną Budowlanki.

Piknik szkolny pod nazwą „Sport BUDuje” w Zespole Szkół Budowlanych i Kształcenia Ustawicznego przy ulicy Królowej Jadwigi w Słupsku odbył się w miniony piątek, 27 maja. Wydarzenie miało charakter środowiskowy i skierowane było przede wszystkim do uczniów klas ósmych szkół podstawowych, zainteresowanych ofertą edukacyjną Budowlanki. Zaproszeni ósmoklasiści tłumnie odwiedzili szkołę. Podczas wspólnej zabawy mogli wziąć udział w wielu działaniach integracyjnych.

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią wróciliśmy do dobrej tradycji naszej szkoły, do organizacji pikniku Sport BUDuje – informuje Elżbieta Krauczunas, wicedyrektor Zespołu Szkół Budowlanych i Kształcenia Ustawicznego w Słupsku. – Łączymy tutaj zarówno elementy gier sportowych, gier zręcznościowych ze specyfiką naszej szkoły. Ten dzień jest dobrą okazją, żeby zobaczyć naszą szkołę od środka. Można poznać naszych uczniów, nauczycieli, porozmawiać, no i przy okazji coś smacznego zjeść i zabawić się sportowo.

Ze względu na zmienną i wietrzną pogodę impreza odbywała się przede wszystkim w budynku. Wśród przygotowanych atrakcji znalazły się m.in. gry i zabawy sportowe, w tym mecz piłki nożnej i koszykówki. Nie mogło zabraknąć tradycyjnych zawodów w rzucie piłką do betoniarki. W hali sportowej miały też miejsce zajęcia fitnessu i tańce integracyjne, podczas których ćwiczono różnego rodzaju układy chorograficzne. Można było odwiedzić rozmaite stoiska rozlokowane na trzech piętrach szkoły. W planie wydarzenia znalazł się kącik budowlany, w którym uczniowie pod okiem instruktorów układali glazurę. Natomiast w kąciku energii odnawialnej młodzież mogła zapoznać się ze specyfiką kształcenia w tym zawodzie. Dużo emocji było w nowo otwartej pracowni fryzjerskiej, gdzie uczennice proponowały zainteresowanym stylizację fryzur. Zaplatano warkocze i malowano włosy. Zgłodniali mogli odwiedzić kącik „Przysmaki regionalne”, gdzie oferowano m.in. chleb ze smalcem. Była też kawiarenka z napojami i domowymi wypiekami. Tymczasem na dziedzińcu szkoły odbywało się grillowanie pod chmurką.

– Dzisiejszy dzień jest bardzo fajny – mówi Martyna Kania, uczennica klasy III d w ZSBiKU w Słupsku. – Przychodzi do nas mnóstwo uczniów. Oprowadzamy ich po szkole. Widać, że są zainteresowani. Osobiście przygotowywaliśmy z rodzicami ciasta i lemoniadę, ogórki, sery. Mamy nawet eksperyment z owocami. Na drugim piętrze znajduje się kącik budowlany, w którym możemy własnoręcznie spróbować położyć jakieś kafelki, „doszkolić się”. Na dworze mamy namiot, pod którym mamy kiełbaski. Smażą je nauczyciele. Są bardzo dobre.

Piknik szkolny „Sport BUDuje” był jednak przede wszystkim okazją do zapoznania się z ofertą edukacyjną Budowlanki. W nowym roku szkolnym 2022/2023 nowi uczniowie będą mogli wybierać pomiędzy trzema specjalnościami w szkole branżowej i pięcioma nowoczesnymi kierunkami kształcenia w technikum. Są wśród nich technik budownictwa, technik geodeta, technik renowacji elementów architektury, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz technik usług fryzjerskich. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.