K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zwolnieni z teorii

0

Dwaj uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku zdobyli najwyższą nagrodę w kraju w ogólnopolskiej olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”. Licealiści stworzyli aplikację „Schoola”, która pomaga w budowaniu zaangażowanego środowiska szkolnego.

Dwaj uczniowie z I LO w Słupsku zdobyli najwyższe nagrody w kraju w ogólnopolskiej olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”. Najlepsze inicjatywy są nagradzane społecznymi Oscarami, tj. Złotymi Wilkami. Projekt, który zapewnił im wygraną w kategorii edukacja, to aplikacja Schoola. Usprawnia ona działanie samorządów oraz pomaga szkołom w budowaniu zintegrowanego środowiska.

– Stworzyliśmy aplikację Schoola, która dostarcza feed dla uczniów, gdzie mogą komunikować swoje potrzeby, mogą pisać, mają pole do kreowania zdarzeń oraz jest też funkcja, gdzie mogą umawiać się do szkolnego psychologa, a organizując jakby chaos komunikacyjny w szkole, automatycznie generowany jest grafik spotkań dla szkolnego psychologa, gdzie jest to wszystko zautomatyzowane – mówi Teodor Wolski, współautor aplikacji Schoola. – Aby być w zgodzie z dzisiejszymi przepisami RODO, stworzyliśmy także panel administracyjny, który jest w 100 procentach zgodny z dzisiejszymi standardami. Oprócz naszej działalności technicznej, technologicznej, oprócz naszej aplikacji, która pomogła w organizacji szkoły, wspieraliśmy uczniów w całej Polsce, tworząc materiały edukacyjne, z którymi dotarliśmy do ponad 5 milionów uczniów.

– Na razie funkcjonuje od marca, od 7 marca, tylko w I LO, ale zamierzamy ją udoskonalać i na pewno te trzy funkcje, które wymienił Teodor, to tylko podstawy naszej aplikacji. Ale będzie ich o wiele więcej – mówi współtwórca aplikacji Jakub Junak.

Projekt uczniów powstał we współpracy z fundacją BGK. Aktualnie aplikacja Schoola dostępna jest w formie przeglądarkowej. Na ten moment zarejestrowało się w niej około 300 uczniów I LO w Słupsku, jednak – jak informują autorzy projektu – w przyszłość wdrożony on ma zostać w większej liczbie placówek edukacyjnych. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.