K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Życiówki w deszczu

0

Po raz trzeci w tym sezonie na stadionie 650-lecia w Słupsku odbył się mityng kwalifikacyjny Pomorskiego Okręgowego Związku Lekkoatletyki U-18 i U-20. Był on jednocześnie eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Do rywalizacji w 14 różnych konkurencjach lekkoatletycznych przystąpiło ponad 100 zawodników w przedziale wiekowym 14-19 lat, a także młodzieży starszej. Mityng kwalifikacyjny U-18 i U-20, który odbył się w minioną niedzielę na słupskim stadionie 650-lecia stał na dobrym poziomie. W końcu siła wiejącego wiatru nie przekraczała normy dopuszczalnej do uznania dobrych rezultatów czasowych. Jedyną przeszkodą był padający deszcz.

Ten start traktujemy jak trening – informuje Lucyna Kuklińska-Nurkowska, trener LKS Jantar Ustka. – Biegamy sto, sto płoty, dwieście i czterysta metrów płaskie. Moi zawodnicy głównie docelowo przygotowują się do czterystu metrów przez płotki i na tę chwilę mają już uzyskaną kwalifikację. Kwalifikację ma też w rzucie oszczepem Piotrek Kulpiński, zawodnik trenera Michalskiego i w trójskoku mamy taką dziewczynkę z Ukrainy Wiktorię Babak, ale na olimpiadzie nie będzie mogła wystartować, ponieważ nie mieszka u nas w kraju trzech lat. Z AML-u Słupsk na pewno kwalifikacje uzyskają sprinterzy i czterystumetrowcy, grupa Tomka Czubaka. Są również skoczkowie wzwyż od Bernadetty Kopeć, a z Feniksa jest oszczepniczka. Jest spora grupa zawodników z naszych trzech klubów, która ma już kwalifikację na olimpiadę młodzieży.

Zawodnicy, którzy w mityngu zajęli pierwsze miejsca w swoich konkurencjach nie mają jeszcze gwarancji startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

O kwalifikacji decyduje uzyskany wynik – mówi Lucyna Kuklińska-Nurkowska. – Oni kwalifikacje mogą uzyskiwać do końca czerwca. Z całej Polski 24 najlepszych zawodników w każdej konkurencji może uzyskać prawo do startu. Myślę, że z AML-u takie prawo uzyska 20-22 zawodników, natomiast od nas z Ustki będzie to 6 zawodników.

Na wyróżnienie zasługują między innymi Modest Rękawek i Aleksander Nurkowski z Jantara Ustka, którzy poprawili swoje rekordy życiowe w biegu na 200m uzyskując czasy 23,26 i 23,92. Również Oskar Nowak w skoku w dal ustanowił życiówkę wynikiem 5,49 m. Z zawodników AML-u Słupsk życiówki uzyskali Jan Gostomczyk w biegu na 400 m, a jego czas to 50.95, natomiast Antoni Borecki przebiegł 800m w czasie 2:07.78. Nowym rekordem 4:10,78 na 1500 m legitymuje się Jan Hołowienko, a Jakub Wilczewski w skoku w dal uzyskał najlepszy wynik w sezonie – 6,59 m. Wśród kobiet swoje życiówki poprawiły: w biegu na 200m Oliwia Ludwicka – 26,31 i Magdalena Pruss – 26,56. Z zawodników LKS Fenix Słupsk życiówka Aleksandra Kowalskiego w pchnięciu kulą 5-kilogramową wynosi teraz 13,94 m, a w rzucie dyskiem 31,33 m, co dało mu zwycięstwo w konkursie. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.