K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Dzień otwarty w IV LO

0

W IV Liceum Ogólnokształcącym przy ulicy Marii Zaborowskiej w Słupsku odbył się dzień otwartej szkoły. W programie wydarzenia znalazły się liczne atrakcje dla odwiedzających ósmoklasistów, w tym prezentacja oferty edukacyjnej na rok szkolny 2022/2023.

Dzień otwartych drzwi w IV Liceum Ogólnokształcącym przy ulicy Marii Zaborowskiej w Słupsku przyciągnął tłumy ósmoklasistów, chcących poznać szkołę od środka. Przy stoiskach można było otrzymać ulotkę z ofertą placówki i dowiedzieć się, jak wygląda nauka w ramach poszczególnych specjalności. Można było zwiedzić m.in. stoiska matematyczne czy fizyczne. Odbyły się też warsztaty graficzne, chemiczne i biologiczne. Chętni mogli również wziąć udział w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

– Przygotowaliśmy dzień otwartej szkoły dla uczniów z miasta i powiatu słupskiego, bo i tacy uczniowie nas odwiedzili dzisiaj – informuje Aldona Dobrosielska-Gojlik, nauczyciel języka polskiego w IV LO w Słupsku. – Uczniowie meli okazję zapoznać się z profilami, aczkolwiek już te profile znali. Ale chcieli zobaczyć naszą szkołę. Jeżdżę na promocję szkoły, więc te profile przedstawiam. Myślę, że najważniejszym celem tego spotkania była integracja młodzieży, która najprawdopodobniej znajdzie się w naszej szkole od 1 września, bo na to oczywiście liczymy. Szkoła jest duża i myślę, że ta przestrzeń ich trochę zdziwiła. Mamy sporo pomieszczeń edukacyjnych, sportowych, bo kiedyś ta szkoła sportem stała. Myślę, że uczniowie byli zaskoczeni tym, co się w naszej szkole dzieje. Tym bardziej nas to cieszy.

Ósmoklasiści mogli wziąć udział w grach i zabawach logicznych, takich jak memory game. Można było również zwiedzić galerię fotograficzną „Czwórki”,a zajęcia przygotowały także biblioteka i czytelnia. Zainteresowaniem cieszyło się stoisko Erasmus+. Duże wrażenie na gościach zrobił występ utalentowanych muzycznie uczennic z rodzin uchodźców z Ukrainy, które niedawno zasiliły szeregi liceum. Wykonały one ukraińskie utwory z akompaniamentem skrzypiec.

Do tego dnia przygotowywaliśmy się z trzy tygodnie – mówi Lila Gładyś, uczennica klasy III b w IV Liceum Ogólnokształcące w Słupsku. – Mamy stoiska z kierunkami. Uczniowie naszej szkoły opowiadają o tym, jakie mamy zalety, jak wady, ale bardziej o zaletach. Mamy przygotowany słodki poczęstunek i grilla. Na sali gimnastycznej mieliśmy zajęcia z fitnessu z naszym kolegą, który ma uprawnienia oraz tańczyliśmy belgijkę i makarenę. Przyjęliśmy duża liczbę uczniów z Ukrainy, którzy nam również w tym pomogli. Dziewczyny tutaj dawały koncert, tańczyły i też odpowiadają po ukraińsku na pytania dzieci z podstawówek, które też są z Ukrainy. My jako samorząd oprowadzamy ich po szkole. W sali graficznej mamy na przykład akademię Apple’a i w niej pokazywane były certyfikaty i inne ciekawe rzeczy. Każdy kierunek stanał na wysokości zadania i przygotował to, co najlepsze.

W nowym roku szkolnym 2022/2023 IV LO zaoferuje 4 profile nauczania. Młodzież może wybrać klasę grafiki komputerowej I A, której uczniowie mają szansę uzyskać międzynarodowy certyfikat Akademii Apple. W ofercie jest także klasa humanistyczno-prawna I B, klasa społeczno-geograficzna I C oraz klasa medyczno-farmaceutyczna I D. Ponadto liceum prowadzi klasę I E o profilu humanistyczno-prawnym, która jest oddziałem integracyjnym. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.