K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Z Konstytucją od Słupska

0

W najbliższą sobotę rozpocznie się druga edycja ogólnopolskiej akcji Tour de Konstytucja. Jej inauguracja nastąpi w Słupsku. Na bulwarach nad Słupią, w okolicy Białego Spichlerza organizatorzy zaproponują nie tylko debatę, ale także wiele atrakcji rekreacyjnych i muzycznych.

Tegoroczna edycja akcji Tour de Konstytucja odwiedzi miejscowości w całej Polsce, ale jej start nastąpi już jutro, 4 czerwca w Słupsku. Ideą przyświecającą organizatorom jest szerzenie świadomości prawnej w formach łączących wiedzę z rozrywką i zabawą. Miejscem krajowej inauguracji będą słupskie bulwary w pobliżu Białego Spichlerza.

Z wielką radością przyjęłam informację, że Tour de Konstytucja w tym roku inauguruje w Słupsku – mówi Kinga Dagmara Siadlak ze Stowarzyszenia Adwokackiego Defensor Iuris. – Ja jako słupszczanka jestem z tego niesamowicie dumna. Organizatorzy lokalni, czyli Kobiecy Słupsk przy wsparciu merytorycznym Stowarzyszenia Adwokackiego Defensor Iuris, zapewnili dużo fantastycznych atrakcji. Clou tego spotkania to są fantastyczni, znamienici goście. Będziemy mieć możliwość porozmawiania z sędzią Igorem Tuleyą, z sędzią Pawłem Juszczyszynem, ale odwiedzi nas również pan Andrzej Chyra. Będzie przewodnicząca Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka Danuta Przywara, w związku z czym będziemy naprawdę mieli możliwość bogatej dyskusji.

Wśród gości nie zabraknie lokalnych działaczy i prawników. Tradycyjnie też organizatorzy tego wydarzenia zadbali o najmłodszych, dla których przygotowali quizy, konkursy i zabawy. Niemal stałym punktem na każdym przystanku Tour de Konstytucji jest inscenizowana wizyta w sądzie.

Będzie symulacja rozprawy, więc słupszczanie, którzy nie mieli dotychczas możliwości bycia w sądzie będą mogli zobaczyć, jak to wygląda, a przynajmniej jak to powinna wyglądać taka rozprawa – podkreśla Kinga Siadlak.

Będzie również dużo muzyki. Organizatorzy tegorocznych wydarzeń przygotowali niespodziankę dla młodych wykonawców. Będzie to całoroczny konkurs.

Jeżeli młodzi wykonawcy zechcą wziąć udział w wydarzeniach poszczególnych, to będą brać udział w konkursie Tour Badur, bo tak nazwaliśmy ten konkurs – informuje organizatorka. – Główną nagrodą będzie nagranie piosenki w profesjonalnym studiu Piotra Dzikiego Chancewicza. To producent takich zespołów jak Hey, Dżem, a także Renaty Przemyk czy Zbigniewa Hołdysa, a więc naprawdę górna półka. A w jury tego konkursu z osób do tej pory potwierdzonych zasiądą Zbigniew Hołdys, Michał Urbaniak, Piotr Dziki Chancewicz, Urszula no i moja skromna osoba jako członek zarządu fundacji Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych.

Tour de Konstytucja wyruszy z słupskich bulwarów na trasę wiodącą przez całą Polskę. Początek sobotniego spotkania w okolicy Białego Spichlerza zaplanowano na godzinę 17. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.