K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Galeria sztuki

0

W miniony piątek przy ulicy Przemysłowej 25 w Słupsku odbyło się uroczyste otwarcie nowej galerii i pracowni artystycznej. Galeria P25 to nowa placówka Liceum Sztuk Plastycznych. Podczas otwarcia wyłoniono także zwycięzcę konkursu na logo galerii.

W galerią i nowe pracownie artystyczne wzbogaciło się Liceum Sztuka Plastycznych im. St. I. Witkiewicza w Słupsku. Galeria P25 mieści się przy ulicy Przemysłowej. W obiekcie poza galerią – gdzie wystawiane będą prace uczniów szkoły – znajdują się nowoczesne pracownie malarskie i rzeźbiarskie. Znalazło się także miejsce na dużą pracownie graficzną, gdzie na nowych komputerach i sprzęcie powstawać będą projekty architektoniczne i grafiki. Nie zapomniano o pracowni fotograficznej. Uroczystość otworzyły dyrektor szkoły oraz prezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka.

– Będziemy mogli wystawiać prace zarówno naszych uczniów, jak i uczniów np. szkół podstawowych albo osób, które będą chciały podzielić się z nami swoimi dokonaniami artystycznymi, być może właśnie absolwentów naszej szkoły – mówi Monika Stępnik, dyrektor Liceum Sztuk Plastycznych w Słupsku. – Tak więc niezwykle przyjemnie jest mi zaprezentować państwu tę naszą nową siedzibę artystyczną.

– Myślałam, co wam przywieźć do tej galerii i pomyślałam, że Wojtek Stefaniec powinien tu się jednak świetnie znaleźć – mówi prezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka. – Wojtek Stefaniec to jest doskonały słupski artysta, autor m.in. komiksów, autor tych kamieniczek, które upowszechniam, bo to piękna praca: na energetycznej czerwieni tożsamość Słupska, bo te trzy kamienice to to, co Słupsk definiuje jako miasto historyczne – jedyne pozostałości z kamieniczek mieszczańskich po II wojnie światowej, które ocalały. Tak więc niechaj w tej szkole łączy się przyszłość z przeszłością, z poszanowaniem dla każdego czasu. Pani dyrektor, młodzież, nauczyciele, bardzo wam serdecznie gratuluję i trzymam mocno kciuki – mówi prezydent miasta.

Po oprowadzeniu gości po całej galerii odbyła się część artystyczna wydarzenia. Uczniowscy artyści zaprezentowali między innymi swoje umiejętności śpiewu oraz gry na akordeonie i skrzypcach.

Po zakończeniu oprowadzania oraz występach artystycznych na gości czekał poczęstunek. Inwestycja powstała dzięki środkom Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz środkom własnym placówki. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.