K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Trzydniowy festiwal

0

W miniony weekend w Słupsku odbył się trzydniowy festiwal Juweland. Podczas koncertów zagrały największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej – między innymi Kult, Happysad, Nocny Kochanek oraz raper Smolasty.

Zakończył się imprezowy weekend w Słupsku. Podczas trzydniowego festiwalu Juweland do Parku Kultury i Wypoczynku zawitały największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Przez park przewinęło się kilkanaście tysięcy osób. Inicjatorami wydarzenia była grupa młodych osób, studentów oraz uczniów szkół średnich, która przy organizacji współpracowała ze słupskimi ośrodkami kultury. Piątkowe koncerty skierowane były głównie do młodszej widowni. Na scenie wystąpił jeden z najbardziej popularnych raperów w Polsce. Natomiast w sobotę posłuchać można było alternatywnego rocka, w tym między innymi w wykonaniu grup Happysad oraz Kult.

– Jesteśmy ze stowarzyszenia Juweland i właśnie trwa nasz festiwal, który nazywa się Juweland. Pierwsza edycja w Słupsku spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem, sami jesteśmy zaskoczeni tym, jak to się udało, ponieważ przez te trzy dni przewinęło się tutaj kilkanaście tysięcy osób, więc jak na pierwszą edycję chyba wyszło dobrze – mówi Agnieszka, przedstawicielka organizatora.

– Też mi się tak wydaje i czekamy na następną edycję. Mam nadzieję, że tak jak wszyscy – dodaje Martyna ze stowarzyszenia Juweland.

– Przez trzy dni każdy tak naprawdę mógł znaleźć coś dla siebie. My ze swojej strony możemy obiecać, że pozostaniemy przy tej formule festiwalu, żeby każdy mógł po prostu znaleźć dla siebie jakąś dobrą muzykę i dobrze się tutaj bawić. Ale mamy też nadzieję, że wszyscy będą nam ufali i przychodzili, poznawali nowych artystów, że będą się świetnie bawić razem z nami – mówi Agnieszka ze stowarzyszenia Juweland.

Koncerty odbywały się na terenie Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w PKiW. Pod samą scenę wejść mogły tylko osoby z wykupionym biletem VIP. Dla chcących odpocząć od szaleństw przygotowano specjalną, oddaloną od sceny strefę chilloutu, gdzie zrelaksować się można było na leżakach. Niedzielny wieczór przyciągnąć mógł także fanów ciężkiej muzyki. Na scenie pojawiły się takie gwiazdy, jak Nocny Kochanek czy Łydka Grubasa.

Koncertowa zabawa trwała do później nocy. Według wcześniejszych zapowiedzi organizatorów festiwal Juweland ma stać się imprezą cykliczną. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.