K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Usprawniony urząd

0

W Kobylnicy powstaje nowy budynek urzędu gminy, zlokalizowany na tyłach obecnej siedziby władz samorządu. Obydwa obiekty połączone zostaną pasażem na wysokości pierwszego piętra. Inwestycja ma być zrealizowana do końca sierpnia bieżącego roku.

Ku końcowi zbliża się budowa nowego budynku Urzędu Gminy Kobylnica wraz z parkingiem. Inwestycja o wartości ponad 5 milionów złotych realizowana jest ze środków własnych samorządu i dotacji przekazanej przez administrację rządową. Nowoczesny obiekt, dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych powstaje na tyłach obecnej siedziby władz gminy. Na dole znajdą się kasy, duża sala obsługi interesantów, ewidencja ludności, działalność gospodarcza i gospodarka odpadowa. Na pierwszym piętrze zaplanowano salę konferencyjną wraz z pomieszczeniami do obsługi rady gminy. Natomiast najwyższe piętro zarezerwowano dla działów zamówień publicznych i informatyki. Urząd skomunikowany zostanie z innymi obiektami gminnymi.

– Chcemy wszystkie nasze obiekty użyteczności publicznej w miejscowości Kobylnica połączyć światłowodem, żebyśmy mieli dobrą komunikację elektroniczną – mówi wójt gminy Leszek Kuliński. – Mamy kilka budynków, które służą naszym mieszkańcom – Gminne Centrum Kultury i Promocji, Ośrodek Pomocy Społecznej, szkoła podstawowa, biblioteka publiczna, straż gminna, Centrum Usług Wspólnych, a także urząd gminy, w którym jesteśmy, jak i nowy budynek. W sumie siedem obiektów, które połączymy światłowodami. Obecnie trwają prace realizacyjne w tym zakresie. Usprawni to system przekazywania informacji.

W celu poprawy komunikacji pomiędzy oboma obiektami pojawi się nadziemny łącznik korytarzowy.

– Kolejną rzeczą, która jest ciekawa, jest to, że ten starszy budynek zostanie z nowym połączony pasażem na pierwszym piętrze, który będzie umożliwiał przemieszczanie się z jednego budynku do drugiego pracownikom i osobom, które są tym zainteresowane. W nowym obiekcie będzie winda i wszystkie pomieszczenia zostaną dostosowane do przebywania w nich osób z niepełnosprawnością. Tak więc poprzez to, że zostanie on połączony łącznikiem, będzie możliwość przemieszczania się również osób na wózkach inwalidzkich. Będzie dostępność tego budynku, bo do tej pory jest to niemożliwe – mówi wójt gminy Kobylnica.

Wykonawca deklaruje realizację inwestycji do końca sierpnia. Wrzesień przeznaczony będzie na wyposażenie urzędu i dostosowanie go do wymogów informatycznych, natomiast od października interesanci będą już mogli korzystać z nowego obiektu. (jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.