K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Gmina Kobylnica dzieciom

0

W miniony weekend w jedenastu miejscowościach Gminy Kobylnica odbyły się plenerowe obchody tegorocznego Dnia Dziecka. Dla najmłodszych przygotowano szereg zabaw i atrakcji. Ciąg dalszy zaplanowano na najbliższy weekend, 11 i 12 czerwca w kolejnych pięciu sołectwach.

Tegoroczne obchody Dnia Dziecka w Gminie Kobylnica rozpoczęły się w piątek, 3 czerwca, od zabaw zorganizowanych w Płaszewie. Dzień później festyny pełne atrakcji miały miejsce na boisku sportowym w Kwakowie i Kończewie, na terenie przy świetlicy w Kuleszewie oraz na placu zabaw w Luleminie, Zagórkach i Wrzącej. Bawiono się również w niedzielę, 5 czerwca, na terenie przy świetlicy w Łosinie i Reblinie, na placu zabaw w Lubuniu oraz na boisku sportowym w Sierakowie. Łącznie w miniony weekend najmłodsi bawili się w 11 miejscowościach gminy Kobylnica. Dominowały zabawy integracyjne, w tym gry sportowe przygotowane wspólnie z sołtysami radami sołeckimi przez pracowników Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy. Pojawiła się m.in. uwielbiana przez dzieci chusta animacyjna z piłeczkami. Największe emocje wzbudzał jednak „festiwal kolorów” polegający na obrzucaniu się tajemniczym, kolorowym proszkiem Holi. Lena, Amelia i Lena, mieszkanki Kuleszewa nie ukrywały, że było fajnie, bo mogły się pokolorować i cale ubrudzić.

Upalna pogoda sprzyjała dobrej zabawie na świeżym powietrzu. Wśród kreatywnych zabaw dla maluchów była również obracająca się kula, w której mogli oni ćwiczyć koordynację ruchową. Nie zabrakło dmuchawców, zjeżdżalni, baniek mydlanych czy przeciągania liny. Odbyły się konkursy z nagrodami. Przygotowano też słodki poczęstunek dla rodziców i ich pociech.

Bawimy się cudownie – zapewnia Anna Tates, mieszkanka Lulemina. – Będą proszki Holi, będzie kolorowo. Czeka nas jeszcze wata cukrowa. Było bardzo dużo atrakcji. Były zjeżdżalnie, dmuchańce, bańki mydlane, malowanie twarzy, gry zręcznościowe, więc dzieci są zadowolone i rodzice są zadowoleni. Po prostu jest świetna sobota w Luleminie.

Furorę robiło także radosne taplanie się w pianie gaśniczej, dostarczonej przez wóz strażacki. Puchowa „kołderka” spodobała się dzieciom na tyle, że nie chciały z niej wcale wyjść. Co więcej, z uśmiechem na twarzy, zanurzały się w niej po samą szyję. Gerard, mieszkaniec Kwakowa zapewniał, że to było fajne i przyjemne uczucie i taką zabawę chciałby zawsze mieć.

To nie koniec tegorocznych obchodów Dnia Dziecka w gminie Kobylnica. Ciąg dalszy plenerowych zabaw dla najmłodszych zaplanowano na najbliższy weekend w kolejnych pięciu sołectwach. Imprezy odbędą się 11 czerwca w Kruszynie i Zębowie. Dzień później zabawa przeniesie się do Widzina i Kczewa. Ostatnie imprezy plenerowe będą miały miejsce w soboty 18 i 25 czerwca, najpierw w Kobylnicy, a następnie w Bolesławicach. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.