K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Inwestują w Kusowo

0

W tym tygodniu w gminie Słupsk podpisano umowę na modernizację sieci wodociągowej oraz na odbudowę dróg i sieci deszczowej w miejscowości Kusowo. Zadanie dofinansowano ze środków Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Łączna wartość inwestycji to ponad 19 milionów złotych.

W miniony poniedziałek w gminie Słupsk podpisano umowę na wykonanie inwestycji modernizacji sieci wodociągowej wraz ze stacją uzdatniania wody oraz odbudową dróg i sieci deszczowej w miejscowości Kusowo.

– Ponieważ inwestycja zawiera dosyć dużo różnych aspektów technicznych, podpisywana była przez trzech różnych wykonawców z różnych branż. Firmy, jakie zostały wyłonione w drodze przetargu, to Krężel, EkoWodrol oraz spółka ZGK Jezierzyce. Prace rozpoczną się lada dzień, natomiast na realizację inwestycji każdy z wykonawców ma 18 miesięcy – informuje Ewa Guzińska, rzecznik prasowy Urzędu Gminy Słupsk. – Jest to już druga umowa, jaką podpisaliśmy w ramach programu Polski Ład. Pierwsza była w kwietniu i dotyczyła modernizacji sieci wodociągowej w miejscowościach Strzelino, Strzelinko, Włynkowo.

Łączna wartość tej inwestycji to ponad 19 milionów złotych, z czego ponad 9 milionów stanowi dofinansowanie ze środków Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Przypomnijmy, że pierwsza inwestycja z Polskiego Ładu w gminie Słupsk – budowa sieci wodociągowej w miejscowościach Strzelino, Strzelinko i Włynkowo – ma się zakończyć jeszcze w tym roku. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.