K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Bieg i piknik z Ekonomikiem

0

W najbliższy weekend zaplanowano dwa wydarzenia organizowane dla wszystkich mieszkańców przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Słupsku. W sobotę, 11 czerwca, odbędzie się impreza „Biegamy z Ekonomikiem”, a dzień później piknik rodzinny „Powitanie lata z Ekonomikiem”. Oba wydarzenia zostaną zrealizowane w ramach Słupskiego Budżetu Obywatelskiego 2022.

Pierwsza z imprez organizowanych w najbliższy weekend przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Słupsku nosi nazwę „Biegamy z Ekonomikiem”. Będzie to już siódma edycja corocznego biegu, który odbędzie się na dystansie 5 km. Start zaplanowano w sobotę, 11 czerwca, o godzinie 11 na stadionie 650-lecia. Trasa prowadzić będzie ścieżkami Lasku Północnego, a metę przewidziano także na stadionie. Zapisać się na bieg można za pomocą strony internetowej Domtelu-Sport (https://zapisy.domtel-sport.pl/vii-bieg-biegamy-z-ekonomikiem-v7444). Wystartować mogą zarówno doświadczeni biegacze, jak i amatorzy, którzy chcieliby spróbować swoich sił. Chętni do udziału w biegu muszą stawić się wcześniej i zgłosić się do biura zawodów, które czynne będzie od godziny 9. Zanim ruszy bieg, o 10.30 będzie miała miejsce rozgrzewka z Aktywną Fabryką. Zamknięcie trasy i dekorację uczestników przewidziano po godzinie 12. Organizatorzy zapewniają pakiet startowy każdemu uczestnikowi.

W pakiecie startowym jest koszulka dla każdego uczestnika, medal dla każdego uczestnika, napój, batonik – wylicza Andrzej Symonowicz, organizator biegu, nauczyciel WF-u w ZSE w Słupsku. W pakiecie wszystko jest bezpłatne. Chciałbym pokazać koszulkę. Jest dobrej jakości, fajna, oddychająca. Dla każdego nie tylko na ten bieg, bo w przyszłości na trening na pewno się przyda. Rejestracja jest albo na stronie Domtel, albo na stronie Zespołu Szkół Ekonomicznych. Na naszej stronie jest duży plakat z zakładką rejestracja i wszystkie zapisy są elektronicznie. Bieg przewidziany jest na 300 osób. Mamy 300 pakietów startowych i tyle osób może się zarejestrować, kto skończył 13 lat. Górny pułap wieku nie jest ograniczony.

Dzień później, w niedzielę, 12 czerwca w godzinach od 10 do 14 będzie miał miejsce piknik rodzinny pod hasłem „Powitanie lata z Ekonomikiem”. Na terenie szkoły przy ulicy Jana III Sobieskiego przewidziano atrakcje dla wszystkich grup wiekowych. Dla najmłodszych dzieci przygotowano dmuchańce, naukę tańca, konkurs karaoke, zajęcia fitness oraz gry i zabawy sportowe. Będą też bańki mydlane, malowanie twarzy i tatuaży oraz zaplatanie kolorowych warkoczyków. Dla młodzieży zaplanowano stanowiska edukacyjne i kreatywne. Natomiast na specjalnie przygotowanej scenie będzie można zobaczyć pokazy taneczne i pokazy sztuk walki. Piknik odwiedzą także służby mundurowe, które przy swoich stanowiskach będą prezentować sprzęt wojskowy i zachęcać do wstąpienia w ich szeregi. To jednak nie wszystko. Organizatorzy nie zapomnieli też o seniorach.

– Będą mogli skorzystać z profilaktyki zdrowia – informuje Marlena Roszkowska, koordynator biegu i pikniku, nauczyciel języka niemieckiego w ZSE w Słupsku. Będą mogli zmierzyć ciśnienie, poziom cukru, dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu, wyliczyć swoje BMI, jak również skorzystać z porad fachowca dotyczących tego, jak spacerować, żeby sobie krzywdy nie zrobić. Albo jak nas bolą jakieś partie ciała albo mięśnie, jak odpowiednio je rozruszać, żeby boleć przestało.

Chętni będą mogli wziąć udział w konkursie, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

W związku z tym, że każdy jest inny i ma różne predyspozycje, konkurs jest podzielony na dwie części – zaznacza Marlena Roszkowska. Można napisać, co dobrego skojarzyło się z tym piknikiem albo zrobić zdjęcie. Najlepsze prace będą nagrodzone rowerem górskim i dwiema hulajnogami miejskimi, więc jest o co walczyć. Cała impreza jest bezpłatna. Wszystko podczas imprezy jest darmowe. Jeżeli ktoś już się zmęczy chodzeniem po tych wszystkich stanowiskach, może przejść do punktu gastronomicznego, gdzie będą wypieki, grochówka i napoje. Bardzo serdecznie zapraszam nie tylko na ten piknik, ale na całą dwudniową imprezę.

Dwudniowe wydarzenia zostaną zrealizowane w ramach Słupskiego Budżetu Obywatelskiego 2022, dzięki czemu udział w nich jest całkowicie bezpłatny. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.